Daugiausia ikimokyklinio amžiaus vaikų pagausėjo miestuose: Vilniuje į ikimokyklinio ugdymo įstaigas per minėtą laikotarpį atėjo 822 nauji vaikai, Kaune – 566, Panevėžyje – 220, Klaipėdoje – 214. Rokiškio rajone – 68, Švenčionių – 63, Vilniaus – 84. Iš valstybinių mokyklų daugiausia – 35 nauji vaikai – atėjo į Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnaziją.
Nedaug naujų ikimokyklinukų pradėjo lankyti Šiaulių miesto, Jonavos, Kretingos, Pakruojo, Pagėgių ir Kupiškio savivaldybių ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Nedaug pagausėjo mažųjų ugdytinių ir Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre, Lavoriškių pagrindinėje mokykloje bei Butrimonių pagrindinėje mokykloje.
Daugiausia papildomų lėšų skirta Vilniaus miestui (apie pusę milijono), mažiausiai – Jonavos rajono savivaldybei. Savivaldybės joms skirtas sumas ikimokykliniam ugdymui gauna kas ketvirtį, dalis lėšų savivaldybes jau pasiekė.
Galimybė skirti papildomų lėšų atsirado tada, kai Švietimo ir mokslo ministerija pernai įteisino ikimokyklinio ugdymo krepšelį, kurio dydis – 2555 Lt, o specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams 35 proc. didesnis. Papildomas finansavimas už vaikų skaičiaus padidėjimą savivaldybėms skiriamas vykdant ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“. Projekto metu 2012–2013 m. yra numatyta skirti daugiau kaip 7 mln. Lt. Šie pinigai pasieks tas įstaigas, kuriose didės ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičius.
Papildomos lėšos skiriamos tik toms savivaldybių, valstybinėms ar nevalstybinėms (privačioms) ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kurios įregistruotos Švietimo ir mokslo institucijų registre, yra pasitvirtinusios ir vykdo Ikimokyklinio ugdymo programą, turi leidimą-higienos pasą ir atitinka kitus reikalavimus.
Ateityje savivaldybės taip pat bus finansuojamos remiantis tuo pačiu principu – lėšos iš ES struktūrinių fondų bus skiriamos kas ketvirtį už registre fiksuotą vaikų skaičiaus padidėjimą.
Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro administruojamo projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą ir įvairovę, ypač kaimo gyvenamosiose vietovėse, mažinant socialinę atskirtį ir skirtumus tarp savivaldybių. Taip pat siekiama užtikrinti lanksčias ir kokybiškas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas, reikiamą švietimo pagalbą, atsižvelgiant į individualius vaikų ugdymosi poreikius. Projekto partneriai yra visos šalies savivaldybės.