Kaip pranešė departamentas, susitikimo metu pareigūnai susipažino su Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos struktūra ir veiklos sritimis. Taip pat buvo aptarti ir vykdomo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo projekto klausimai.
„Šio vizito metu jie susipažins, kaip dirbame mes, o mes turime gerą galimybę mokytis iš jų. Tikimės, kad ši partnerystė dar labiau sustiprins mūsų tarnybų bendradarbiavimą ir padės mums geriau pasirengti galimoms ekstremaliosioms situacijoms“, – pranešime cituojamas PAGD vadovas Saulius Greičius.
Pasak Ukrainos pareigūnų, Rusijos vykdomo karo metu jau žuvo 77 ugniagesiai gelbėtojai, 266 iš jų buvo traumuoti, penki atsidūrė nelaisvėje, dviejų gelbėtojų likimai nežinomi, per karinius veiksmus taip pat sunaikintos 362 gaisrinės. Iš griuvėsių ugniagesiai jau ištraukė 2439 žuvusiųjų kūnus.
Anot pranešimo, Ukrainoje įrengta per 630 tūkst. pagalbos punktų, sprogstamosiomis medžiagomis užteršta ketvirtadalis šalies teritorijos.
„Okupantai palieka užminuotus namus, sprogstamieji įtaisai įdedami į skalbimo mašinas, vaikų žaislus, virtuvines spinteles“, – nurodoma pranešime.
Ugniagesiai gelbėtojai taip pat tiekia vandenį, dalija maistą, dirba vykdant gyventojų evakuaciją.
Karo metu daug dėmesio skiriama vaikams – jie mokomi saugotis nuo gaisrų, minų ir apšaudymų.
„Daug dirbama kartu su Švietimo ministerija. Šalyje įrengta per 700 specializuotų klasių, kur vaikai įgyja saugumo įgūdžių. Šiose klasėse žiniomis dalijasi ugniagesiai, policininkai, medikai. Informacija pateikiama žaidimų forma. Patirtis rodo, kad pareigūnų teikiami patarimai yra įtaigesni nei mokytojų. Didelę paramą įrengiant tokias klases suteikė Lenkija“, – rašoma pranešime.
Pasak PAGD, Ukrainoje veikia per 2 tūkst. jaunųjų ugniagesių komandų, kurie savo įgūdžiais dalijasi su bendraamžiais. Su jais dirba priešgaisrinių tarnybų inspektoriai.
Savaitę truksiančio vizito metu svečiai aplankys Vilniaus, Šiaulių ir Klaipėdos priešgaisrinių gelbėjimo valdybų tarnybas, susipažins su jų struktūra ir parengtimi. Taip pat bus surengtos pratybos, mokymai.