Vidaus reikalų ministerijos Projektų ir kokybės valdymo skyriaus vyresnioji patarėja Eglė Vileikienė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovybei, departamento teritorinių struktūrinių padalinių ir pavaldžių įstaigų vadovams bei Šakos sutartį pasirašiusiems profesinių sąjungų vadovams pristatė VRM atlikto VPGT darbuotojų motyvacijos ir pasitenkinimo darbu tyrimo rezultatus.
Tyrimas buvo atliktas 2020 m. gegužės – liepos mėnesiais, jo metu apklausti 1873 darbuotojai iš 11 struktūrinių padalinių. Tyrimo metu buvo siekiama nustatyti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų pasitenkinimą darbu ir darbo sąlygomis, įsitraukimą į darbą, mikroklimatą, santykius su vadovais ir darbą karantino metu.
26 proc. apklaustųjų nepasakė, kad yra patenkinti darbu priešgaisrinėje tarnyboje.
E.Vileikienė teigė, jog darbu patenkinti 74 proc. apklaustųjų: „Šis rodiklis 10 proc. geresnis nei 2017 m. atlikto tyrimo metu. Dažniausiai darbuotojai buvo patenkinti santykiais su kolegomis, vadovais, darbo ir asmeninio gyvenimo balansu. Didžiausius teigiamus pokyčius, pasak darbuotojų, sąlygojo didesnis darbo užmokestis, patikimos socialinės garantijos, darbo krūvis ir turinys, aprūpinimas darbo priemonėmis. Labiausiai darbu patenkinti patys vyriausi ir patys jauniausi darbuotojai.“
Pasak E.Vileikienės, didžiausią pasitenkinimą darbu daugeliu aspektų nurodė Ugniagesių gelbėtojų mokykla ir Šiaulių priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, mažiausią – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento centrinė įstaiga.
VRM vyresnioji patarėja taip pat išsamiai apžvelgė darbuotojų požiūrį į motyvaciją ir skatinimą, santykius su vadovais ir kolegomis, psichologinę pagalbą, kvalifikacijos kėlimą, darbą karantino metu, įstaigos reputaciją. Tyrimo metu buvo nustatytas ir darbuotojų lojalumas įstaigai.
„Palyginti su kitomis institucijomis, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai daugelį veiksnių vertina geriausiai. Jie patenkinti santykiais su kolegomis ir vadovais, einamomis pareigomis, darbo užmokesčiu, vadovų organizaciniais gebėjimais, – sakė E.Vileikienė. – Tyrimas parodė, kad tobulėti įstaigai taip pat dar yra kur. Reikėtų sukurti įvairius darbuotojų poreikius atitinkančią motyvacinę sistemą, gerinti vidinę komunikaciją, labiau atsižvelgti į darbuotojų lūkesčius.“
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius liepos 5 d. padėkojo E.Vileikienei už labai išsamų, įdomų ir naudingą tyrimą: „Kai kas jame buvo nuspėjama, kai kas – labai netikėta.
Galime pasidžiaugti, kad turime 1,5 metų įdirbį kai kuriais klausimais, esame juos aptarę ir su profesinių sąjungų atstovais, tad rezultatai matyti. Vadinasi, spręsdami iškilusias problemas, ėjome teisinga linkme. Pernai pirmą kartą susidūrėme ir su koronaviruso situacija, kai reikėjo greitai priimti sprendimus ir įtampos buvo pakankamai daug.
Tyrime pamatėme, kad į kai kurias situacijas turėsime pažiūrėti atidžiau ir padiskutuoti dėl jų.“