Pirmadienį apie tai BNS pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė. „Sveikatos apsaugos ministerija parodė iniciatyvą ir pasiūlė pasaulyje jau įprastą pagalbą į bėdą patekusiems žmonėms – pirmiausia šeimų nariams, kurie patiria įtampą, nerimą, stresą, nežinomybę“, – sakė viceministrė.
Ji tvirtino, kad pagalba suderinta su Užsienio reikalų ministerija, atsiklausta ir pačių jūreivių šeimų, ar psichologinė pagalba jiems būtų reikalinga. „Kadangi žmonės pasakė, kad yra toks poreikis, Klaipėdos psichologijos centrams pavesta padėti šiems žmonėms“, – teigė N.Ribokienė.
Visų pagrobtų jūreivių artimiesiems suteikta informacija, kur jie galėtų kreiptis dėl psichologinės pagalbos. Anot viceministrės, jeigu reikės, psichologų paslaugos bus pasiūlytos ir iš nelaisvės išvaduotiems jūrininkams. N.Ribokienės teigimu, psichologų pagalba visiems bus suteikta nemokamai.
„Žiūrime į tai, kaip į valstybės reikalą padėti žmonėms, kuriuos ištiko nelaimė“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnė.
Rugpjūčio 3 dieną iš „Limarko“ laivininkystės kompanijai priklausančio laivo „Saturnas“ Nigerijos pakrantėje ginkluoti užpuolikai įkaitais paėmė 5 iš 14 įgulos narių ir išgabeno juos greitaeige valtimi nežinoma kryptimi.
Nei „Limarko“ laivininkystės kompanija, nei tarpžinybinę krizės valdymo grupę koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija visuomenei neteikia jokios detalesnės informacijos, kaip sprendžiama ši situacija.
Nėra žinoma, ar pagrobėjai susisiekė su Lietuva, ar yra reikalaujama išpirkos.
„Limarko“ laivininkystės kompanija yra patikinusi, kad visi pagrobti jūreiviai yra sveiki, o užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas ne kartą pareiškė, kad valstybė su pagrobėjais nesidera ir nesiderės.
URM ir bendrovė tikina, kad komentarai nepateikiami saugumo sumetimais.