2021 06 14 /11:20

Nuo ketvirtadienio – pokyčiai dėl galimybių paso, naujos sąlygos atvykėliams

Pirmadienį Vyriausybė pakoregavo reikalavimus galimybių pasui gauti. Ministrų kabinetas taip pat pripažino europinį žaliąjį sertifikatą ir nustatė sąlygas, kada į Lietuvą atvykstantis asmuo laikomas paskiepytu. Nustatyta, jog persirgusiems koronavirusu užteks vieno skiepo.

„Galvojome, kad nebekeisime, bet gal paskutinį kartą“, – posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Nuspręsta, kad visi pirmadienį priimti sprendimai įsigalios nuo ketvirtadienio, birželio 17-osios.

Nuo tos dienos dirbti be laiko apribojimų galės kavinės ir barai.

Vyriausybė pirmadienį nusprendė patikslinti sąlygas, kada galima gauti galimybių pasą:

  • iki 13 savaičių vietoje 12 prailgintas terminas po pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo.
  • persirgusiems asmenims – praėjus 2 savaitėms po bet kurios „Comirnaty“, „Moderna“, „Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo, jei asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.
  • persirgusiems asmenims suėjus 210 dienų terminui nustatomas papildomas mėnesio laiko galimybių paso galiojimo laikotarpis, kad šie asmenys galėtų pasiskiepyti COVID-19 ligos vakcina ir „galimybių paso“ galiojimas nenutrūktų (keičiamas 18.2 papunktis)
  • antigeno testo galiojimas galimybių paso gavimui pratęstas iki 48 val. (vietoje 24 val.)

Nustatė žaliojo sertifikato galiojimo sąlygas

Priimtu nutarimu kaip įrodymas, kad atvykstantys į Lietuvą asmenys turi imunitetą, pripažįstamas vadinamasis žaliasis sertifikatas.

Siekiant aiškumo, kai skirtingose šalyse skirtingai traktuojamas skiepijimo pabaigos faktas, nustatyta, kada skiepijimas yra laikomas baigtu:

  • kai po COVID-19 ligos vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas: antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės („Moderna“, „Pfizer“, „Vaxzevria“).
  • viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė (Lietuvoje vienintelė tokia vakcina yra„Janssen“).
  • bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.
123RF.com nuotr./Šuo oro uoste
123RF.com nuotr./Šuo oro uoste

Vaikai galės atvykti be apribojimų

Vyriausybė taip pat nusprendė leisti be apribojimų į šalį atvykti visiems iki 16 metų amžiaus užsieniečiams.

Taip pat buvo patikslintas reikalavimas dėl tyrimų, kuriuos turi daryti atvykstantys ar sugrįžtantys į Lietuvą. Jų bus reikalaujama tik iš tų asmenų, kurie atvyksta iš šalių, kurios įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą.

Nustatyta, jog PGR tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau nei 72 valandų, o antigeno testas ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą.

Leido nesitestuoti

Vyriausybė priėmė sprendimą be testavimo į mokyklas leisti grįžti beveik visų šalies savivaldybių mokiniams.

Organizuojant neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei profesinio mokymo veiklas nebeliks dalyvių skaičiaus ribojimo.

Nesitestuodami užbaigti mokslo metus mokyklose galės beveik visų šalies savivaldybių pradinukai ir 5–11 klasių mokiniai.

123RF.com nuotr./Moksleiviai
123RF.com nuotr./Moksleiviai

„Nors kai kuriems mokiniams pamokos jau baigėsi, tačiau rengiamos įvairios ekskursijos, edukacijos, kitos veiklos mokyklose ir už jų ribų. Tai irgi yra ugdymo proceso dalis, tad ir į ekskursijas, edukacijas vaikai galės vykti nesitestuodami. Mieli mokytojai, mokyklų vadovai, išnaudokime tas likusias mokslo metų dienas taip, kad vaikai galėtų susitikti, pabendrauti, pasidžiaugti“, – pranešime cituojama švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Iki šiol galiojusi tvarka, kai mokomasi mišriu būdu periodiškai atliekant mokinių ir kontaktiniu būdu dirbančių mokytojų, kitų darbuotojų profilaktinį tyrimą COVID-19 ligai diagnozuoti arba savikontrolę galimai COVID-19 ligai nustatyti, lieka savivaldybėse, kuriose sergamumas COVID-19 vis dar viršija 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Pirmadienio duomenimis, tai yra Utenos, Švenčionių, Ukmergės, Molėtų rajonų ir Visagino savivaldybės.

Didesnės vaikų stovyklų grupės

Neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje galės dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų.

Ribojimai netaikomi, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, kurie atitinka vieną iš šių sąlygų: yra pilnai pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, persirgę ja ir nuo ligos patvirtinimo praėję ne daugiau nei 210 dienų arba yra atlikę COVID-19 tyrimą ir gavę neigiamą atsakymą (ne anksčiau nei prieš 72 valandas atlikus PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas atlikus antigeno testą). Iki šio Vyriausybės sprendimo stovyklų grupės negalėjo būti didesnės nei 15 vaikų.

Organizuojant neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei profesinio mokymo veiklas uždarose erdvėse nebelieka žmonių skaičiaus ribojimų – nuo šiol turės būti užtikrintas 10 kv.m patalpos plotas vienam asmeniui. Jei to padaryti negalima, užsiėmime gali dalyvauti ne daugiau nei vienas asmuo. Ploto vienam asmeniui reikalavimai netaikomi, jei užsiėmime dalyvauja tik Galimybių pasą, t. y. imunitetą ligai, turintys asmenys – pilnai pasiskiepiję, persirgę arba atlikę COVID-19 tyrimą ir gavę neigiamą jo atsakymą.

Taip pat Vyriausybė pirmadienį leido Raudonajam Kryžiui lankytis Užsieniečių registracijos centre ir susitikti su ten apgyvendintais užsieniečiais, taip pat leista užsieniečius lankyti asmenims, turintiems galimybių pasą.

Pakeitimai dėl kaukių dėvėjimo

Vyriausybė pirmadienį taip pat nusprendė, kad nereikia dėvėti kaukių ne tik atlikėjams pasirodymo metu, bet ir pranešėjams, renginio vedėjams repeticijų, vaizdo, garso įrašų, transliacijų, renginių metu, užtikrinant saugų atstumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai