Kol kas drebučius primenantys gyviai pastebėti Kuršių nerijos pakrantėje. Paprastai medūzas sutikti prie Lietuvos krantų galima rugpjūčiui baigiantis – rugsėjo pradžioje. Todėl šiųmetinis reiškinys – stebinantis.
Lietuvos jūrų muziejaus Jūrų faunos skyriaus vedėjo Remigijaus Dailidės teigimu, medūzas į pakrantę atplukdo pakrantės srovės. Baltijos jūroje dažniausiai sutinkamos ausytosios medūzos – Aurelia aurita, čia joms palanki temperatūra ir vandens druskingumas. Paprastai medūzos gyvybingos būna nuo kelių iki keliolikos dienų.
Maudynės medūzų pilname vandenyje gali baigtis nemaloniai. Prisilietimas prie šių gyvių gali sukelti alergines reakcijas.
Alergija gali pasireikšti įvairiai: odos paraudimais, išbėrimu, ištinimu, kai kuriems pakyla temperatūra, atsiranda pūslelės.
„Į tokį vandenį geriau nebristi“, – įspėjo R.Dailidė. Jis pasakojo, kad prie Lietuvos krantų buvo sutikta ir retos rūšies medūza. „Greičiausiai jos čia pateko iš laivų su balastiniais vandenimis ir dėl joms netinkamų sąlygų neišgyveno“, – tvirtino specialistas.
Su balastiniais vandenimis į Baltiją pateko ir šiai geografinei zonai nebūdinga žuvelė – juodažiotis grundalas. Ši rūšis Baltijoje atsirado prieš dešimt metų ir puikiai prigijo.