Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 08 25

Palangos miesto savivaldybė: ateityje paminklo su sovietine simbolika neliks

Jau ne pirmus metus Palangoje poilsiaujantieji pateikia klausimą, kiek laiko Vytauto gatvėje, beveik prieš pat bažnyčią dar stovės paminklas Antrajame pasauliniame kare žuvusiems sovietų kariams. Čia palaidoti 106 sovietiniai kariai. „Amžina garbė didvyriams, žuvusiems 1941–1945 m. didžiajame Tėvynės kare“, – skelbiama ant 1952 m. įrengto paminklo. Jį 2005 metais atnaujino Rusijos ambasada. Poilsiautojams kliūva ne tiek pats paminklas, tačiau sovietinė simbolika.
Paminklas rusų kariams
Paminklas rusų kariams / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Robertas Trautmanas, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas sako, kad poilsiautojų ar miesto gyventojų pastabų bei klausimų dėl paminklo kariams savivaldybė iš tiesų sulaukia.

Ateityje teritoriją prieš miesto bažnyčią, kuri apima tiek skverą su paminklu kariams, tiek ir skverą su paminklu partizanų vadui generolui Jonui Žemaičiui, ketinama pertvarkyti. Tačiau kada tai bus – kol kas neaišku.

„Konkretizuoti, kaip ši aikštė galėtų atrodyti po rekonstrukcijos, kol kas negalima, kadangi techninis projektas dar nėra parengtas.

Vis dėlto neabejojama, kad moderniai, interaktyviai sutvarkius visą aikštę, numatant joje atminimo ženklą ir čia palaidotiems kariams, miestas turės dar vieną reprezentacinę bei rekreacinę erdvę“, – 15min sakė R.Trautmanas.

Šią teritoriją, taip pat ir paminklą, prižiūri bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“.

Kokie įvykiai ir žmonės įamžinti Palangoje?

Palangoje įvairiais būdais yra įamžinta taip pat ne viena žymi asmenybė, susijusi su kurortu. Vieni iš jų – čia gyvenę, kiti – kūrę ar nusipelnę miestui.

Naujausias akcentas – šių metų gegužę Palangoje įamžintas dainininko Stasio Povilaičio atminimas – atidengtas maestro autografas ant Palangos koncertų salės fasado.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Ant Palangos koncertų salės įamžintas S.Povilaičio parašas.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Ant Palangos koncertų salės įamžintas S.Povilaičio parašas.

Vienas iš vėliausiai įrengtų atminimo ženklų yra ir 2018 m. pabaigoje įrengtos naujos kultūrinės erdvės – Signatarų alėjos – pagrindinis akcentas, įamžinantis Palangos progimnazijoje besimokiusių keturių tuomet dar tik būsimųjų Vasario 16-osios Akto signatarų pavardes.

Signatarų alėjos pradžioje įrengta Vyčiu bei tautiniais raštais padabinta stela įamžino signatarų Antano Smetonos, Kazimiero Stepono Šaulio, Jurgio Šaulio ir Stepono Kairio atminimą.

Grafų Tiškevičių alėja, atidaryta 2017 m. gegužę, įamžina Palangos kurorto įkūrėjų – grafų Tiškevičių giminės – atminimą.

Kurorte taip pat įamžinti valstybės ir visuomenės veikėjo Jono Prano Aleksos, kompozitoriaus, pedagogo Eduardo Balsio, lietuvių tautos patriarcho Jono Basanavičiaus, rusų poeto Josifo Brodskio, kompozitoriaus Jono Bendoriaus, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, poetės Salomėjos Nėries, mokslininko, Lietuvos pajūrio smėlynų apželdinimo pradininko Marijono Daujoto, kompozitoriaus Balio Dvariono, poetų Adomo Mickevičiaus, Jono Mačiulio-Maironio, filosofo Vydūno ir kitų žinomų asmenybių atminimai.

Vieni jų pažymėti atminimo lentelėmis, kitų vardu pavadintos kurorto gatvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais