„Pasakyti, kad kasdien žiūrime į vandenis ir stebime situaciją – būtų per švelnu. Štai aš pati šiandien esu gyva nuo 6 val. ryto. Reikėtų pasižiūrėti, kiek kilometrų jau nuvažiavau, kiek teritorijos patikrinome. Rusniškių bendruomenė labai aktyviai dalijasi naujausiomis žiniomis, kur ledai pajudėjo, kur dar ne. Žinios vis eina ir eina“, – teigė Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.
Anot jos, dabartinė situacija yra tarsi potvynio pusiaukelė. „Laukiame, kad vanduo, kaip mes sakome, pakils iš viršaus. Jis turi pakilti tam, kad, vaizdžiai tariant, tarsi kamštis su visa jėga išstumtų ledus. Nemuno šakose dar yra užsikišimas. Pakalnės upė yra maždaug 8 kilometrų ilgio, keturi jos kilometrai dar užsikišę ledu. Užsikišusi ir dalis Skirvytės upės. Dar reikėtų ir tinkamos krypties vėjo. Taigi, daugiau vandens ir vėjas padėtų išstumti ledus“, –15min kalbėjo D.Drobnienė.
Seniūnė laukia žinių iš Kauno hidroelektrinės, kai bus „nuleistas“ vandens perviršis į Nemuną.
Ji teigė, kad pastačius estakadą į Rusnę, ilgus metus varginę nepatogumai salos gyventojams tarsi baigėsi. Šiomis dienomis, įsitikinę vietiniai, jau turėtų problemų – vanduo būtų apsėmęs kelią. Po estakada jau matomas vanduo.
Kai kurie Šilutės krašto keliai jau apsemti. Vietomis vandens gylis jau siekia pusmetrį.
Paskutinis potvynis Pamario krašte buvo 2018–2019 m. Tada rusniškiai kelis mėnesius gyveno apsemti.