Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 08 17

Pamirštas Perkūnkiemis: daug gyvenamųjų namų, mažai parkavimo vietų ir jokių darželių

Vienas naujausių Vilniaus gyvenamųjų rajonų Perkūnkiemis gal ir gali pasigirti daugiabučių bei prekybos centrų gausa, bet, norint čia pasistatyti automobilį, gali iškilti rimtų problemų. Jau nekalbant apie tai, kad jaunos šiame rajone įsikūrusios šeimos savo atžalas į vaikų darželius ir mokyklas turi vežioti po visą miestą, nes ugdymo įstaigų čia paprasčiausiai nėra. Net ir pažadus statyti darželį Vilniaus savivaldybė jau pamiršo.
Perkūnkiemis
Perkūnkiemis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rasti vietą savo automobiliui Perkūnkiemyje, ties Perkūnkiemio gatvės namais išties nelengva. O kiekvienas vairuotojas, nusižengęs taisyklėms ir savo transporto priemonę palikęs netinkamai, yra baudžiamas – randa Vilniaus viešosios tvarkos sergėtojų paliktus baudos kvitus. Toks skundas į 15min.lt pašto dėžutę atkeliavo iš Valdo, gyvenančio viename naujausių sostinės rajonų.

Aikštelių nėra, baudos skiriamos

„Mašinų begalybė, nėra kur statyti. Norėjom išsinuomoti požeminę aikštelę, tačiau nuomotojas bankrutavęs, naujų sutarčių nesudaro. Praėjusį mėnesį sudegė automobilis vienoje iš aikštelių, tad požeminė valoma ir uždaryta, visos mašinos persikėlė į viršų. Gyventojai stato mašinas neįrengtose aikštelėse – laukuose. Viskas kaip ir gerai, užtenka vietos. Tačiau jau antra diena, kai ant mašinų paliekami baudos lapeliai“, – skundėsi Perkūnkiemio gyventojas.

Anot vyro, paskambinus baudos lapelyje nurodytu telefonu į sostinės savivaldybę, atsakymas buvęs paprastas – tai gyventojų problema, jie tik skiria baudas, mašinas statykite kad ir už Vilniaus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Perkūnkiemis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Perkūnkiemis

Ir tai – tik viena iš šio rajono gyventojų problemų. Antroji, dėl kurios ne vienerius metus Perkūnkiemis maitintas Vilniaus valdžios pažadais, yra valstybinių vaikų darželių nebuvimas.

Žadėjo – pamiršo

„Šiame rajone tiek darželio, tiek mokyklos trūksta... Visi gyventojų prašymai dėl mokyklų ar darželio statymo atmetami motyvuojant lėšų trūkumu. Negi savivaldybei vaikai taip nerūpi, kad pažadėjo ir pamiršo? Perkūnkiemis – jaunų šeimų rajonas, kur vaikai neturi nei darželio, nei mokyklos“, – tokius ir panašius skundus beria šio rajono gyventojai.

Šalia esančiuose Pašilaičiuose mokyklų yra, tačiau visos perpildytos, „Gabijos“ gimnazija dirba dviem pamainomis, tad daliai vaikų tenka važinėti dar toliau. „Šiame rajone vyksta tėvų „karas“ ir dėl vietos darželyje, ir dėl vietos mokykloje. Nors mokslas privalomas iki 16 metų. Tik kur mokytis Perkūnkiemio vaikams? Čia jų daug, bet, panašu, valstybei jie nereikalingi. Kodėl?“ – stebisi šio naujo sostinės rajono gyventojai.

Darželį Perkūnkiemyje dar 2008 metais ketino statyti bendrovė „Ranga IV“, čia įgyvendinusi ne vieną nekilnojamojo turto projektą. Bet prasidėjusi ekonominė krizė sumanymą sužlugdė, po kelerių metų jau prabilta, kad 29 mln. Lt (8,4 mln. eurų) yra gerokai per didelė suma pastatyti 200 vietų vaikų darželį. Todėl 2011 m. gegužės – 2012 m. gegužės Vilniaus miesto savivaldybės veiklos ataskaitoje paskelbta apie naują planą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Perkūnkiemis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Perkūnkiemis

Statyti žadėjo „Ranga IV“

„Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino sutartį dėl darželio sostinės Perkūnkiemio mikrorajone statybų. Šią ikimokyklinio ugdymo įstaigą naujajame miesto mikrorajone ketinta statyti dar 2008 m. Planuojama, kad daugiau kaip 200 vaikų šį darželį galės lankyti jau kitąmet.

Tarybos patvirtintoje naujojoje sutartyje su UAB „Ranga IV investicijos plius“ numatyta, kad Perkūnkiemio darželio sklypo pardavimas, projektavimo ir statybos darbai kainuos 11,03 mln. Lt (3,18 mln. eurų) mažiau negu numatyta 2008 m. sutartyje, t. y. 17,97 mln. Lt (5,2 mln. eurų) (2008 m. sutarties suma – 29 mln. Lt (8,4 mln. eurų)“, – buvo įrašyta ataskaitoje 2012-aisiais.

Bet metai praėjo, o darželio – nė kvapo. Net ir po trejų metų niekas nebekalba apie naują ikimokyklinio ugdymo įstaigą Perkūnkiemyje. Pastaraisiais metais Vilniui vadovavęs Artūras Zuokas, kalbėdamas apie naujus darželius, Perkūnkiemio neminėdavo. Pastačius įstaigą Santariškėse, jau vardinti būsimieji darželiai Viršuliškėse ir Žirmūnuose, kur, kaip paaiškėjo pasikeitus valdžiai, tebuvo pastatų, naudotų kitoms reikmėms, sienos ir jokių lėšų remontui. Taip pat rengti dokumentai ir investiciniai planai dar trims vaikų darželiams – Visoriuose, Pilaitėje ir Balsiuose.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Perkūnkiemis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Perkūnkiemis

Verslininkams Perkūnkiemio nesiūlo

Naujieji sostinės vadovai nuo pat pradžių buvo pasiryžę kaip įmanoma daugiau vaikų priežiūros ikimokyklinėse įstaigose paslaugų perleisti privačiam sektoriui. Privačius darželius lankysiantys vaikai gaus po 100 eurų kompensaciją kas mėnesį, verslininkams pažadėta sudaryti lengvatines sąlygas išsinuomoti patalpas ar gauti sklypus naujoms įstaigoms.

Kaip pabrėžiama savivaldybės pranešime, „ugdymo įstaigas planuojama steigti žemės sklypuose mikrorajonuose, kuriuose ypač trūksta vietų vaikų darželiuose“. 

Šią savaitę paskelbta, kad „sostinės savivaldybė žengia dar vieną žingsnį, spręsdama vietų stygiaus sostinės darželiuose problemą – kviečia steigti bendrą viešąją švietimo įstaigą ir panaudos teise valstybės sklypuose statyti vaikų darželius Vilniuje“.

Įsteigus tokią įstaigą bus galima panaudos teise gautame sklype statyti darželį, taip pat – ir mokyklą, joje teikti ugdymo paslaugas. Kaip pabrėžiama savivaldybės pranešime, „ugdymo įstaigas planuojama steigti žemės sklypuose mikrorajonuose, kuriuose ypač trūksta vietų vaikų darželiuose“. 

Pirmasis sklypas – Bajorų kelyje 10, čia jau parengtas techninis projektas su leidimu statyti 220 vietų (12 grupių) ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Antrasis – Pilaitėje, Tolminkiemio g. 18, savivaldybės specialistai žada pagelbėti rengiant techninį projektą ir gaunant leidimą statybai. Trečiasis darželis galėtų iškilti visai netoli Perkūnkiemio – Žemynos g. 2C, techninis projektas čia taip pat nėra parengtas, nėra ir leidimo statybai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų