2021 10 22

Panevėžyje autobusų stotelės virsta automobilių stovėjimo aikštelėmis

Pastaruoju metu panevėžiečiai vis dažniau nepaiso Kelių eismo taisyklių ir automobilius palieka ten, kur draudžiama – ne tik centrinėse miesto gatvėse, bet ir autobusų sustojimo vietose arba šalia jų. Dėl to Panevėžio miesto savivaldybė imasi priemonių ir kovoja su KET pažeidžiančiais vairuotojais. Ženklų, draudžiančių stovėti, nepaisantys miestiečiai baudžiami piniginėmis baudomis.
Panevėžyje autobusų stotelės virsta automobilių stovėjimo aikštelėmis
Panevėžyje autobusų stotelės virsta automobilių stovėjimo aikštelėmis / Rimvydo Ančerevičiaus nuotr.

Barikaduoja autobusų stoteles

Atnaujinus miesto maršrutinių autobusų eismą Elektros, J.Urbšio, Respublikos gatvėmis, dažnai autobusų vairuotojai negali įvažiuoti į stotelę ir saugiai įlaipinti bei išlaipinti keleivių, nes stotelėse arba šalių jų nuolat paliekami automobiliai.

Kaip naujienų portalui JP teigė Panevėžio autobusų parko vadovas Arnoldas Gražys, bene blogiausia situacija yra prie J.Balčikonio gimnazijos. Autobusų stotelėje nuolat palikinėjami automobiliai, vairuotojai neturi galimybės nei įlaipinti, nei kaip išlaipinti keleivių, o jų būna ir su negalia, ir sunkiai vaikštančių.

„J.Balčikonio gimnazijos stotelėje aiškiai matyti stovintis stotelės ženklas, bet vairuotojai į jį nekreipia dėmesio. Netoli yra kavinė, atvažiuoja jauni žmonės ir nori automobilius pasistatyti būtinai prie pat, nekreipdami per daug dėmesio, kur jį palieka. Šiuo atveju, kartais net ir pačioje stotelėje”, – pasakojo A.Gražys.

Turi planą

Anot autobusų parko vadovo, vairuotojai automobilius palieka ir stotelėse ties Smetonos ir P.Puzino gatvių sankryža, Katedros gatvės stotelėje Ramygalos gatvėje, prie „Cido“ arenos, ypač daug jų Parko gatvėje esančioje galinėje autobusų stotelėje, šalia kavos ir šimtalapių namų „Kapučino“.

„Čia po darbų vairuotojai automobilius palieka nakčiai. Kiti net nežiūri, kur palieka, pavyzdžiui, prie bortelio, kur aiškiai pažymėta, kad sustoti galima tik autobusams. Kitą kartą autobusams ten net įvažiuoti neįmanoma“, – komentavo A.Gražys.

Rimvydo Ančerevičiaus nuotr./Arnoldas Gražys
Rimvydo Ančerevičiaus nuotr./Arnoldas Gražys

Dėl to vadovas kreipėsi į savivaldybę su specialiu planu.

„Reikėtų šiek tiek pakoreguoti patį išdėstymą. Dabar šalia gali stovėti du autobusai, kiek toliau – dar du, o jų tarpe yra vietos, kur automobiliai laisvai gali įvažiuoti. Planuotume, kad vienoje eilėje sustoti galėtų trys autobusai ir dar viena vieta turėtų būti pažymėta aikštelės kampe. Jeigu pavyktų taip atskirti žymėjimus, manau, kad problema turėtų išsispręsti ilgam laikui“, – planais dalinosi A.Gražys.

Trūksta supratingumo

Autobusų parko vadovas stebisi, kaip drastiškai automobilių vairuotojai ignoruoja ir nepaiso nei žymėjimų, nei ženklų.

„Galbūt kitą kartą vairuotojas tingi paeiti kelis žingsnius, nes jam paprasčiau ir patogiau automobilį palikti bet kur, tačiau jis nepagalvoja, kaip autobuso vairuotojui pravažiuoti, įsiterpti, kaip saugiai išlaipinti ir įlaipinti keleivius. Deja, automobilių vairuotojams labai trūksta supratingumo“, – pastebėjimais dalinosi A.Gražys ir tęsė: „Norime, kad eismas būtų kuo saugesnis, kuo sklandesnis ir grafikas būtų kuo tikslesnis“.

Rimvydo Ančerevičiaus nuotr./Panevėžyje autobusų stotelės virsta automobilių stovėjimo aikštelėmis
Rimvydo Ančerevičiaus nuotr./Panevėžyje autobusų stotelės virsta automobilių stovėjimo aikštelėmis

Nesilaiko taisyklių

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Aušrys Valkūnas aiškino, kad užbarikaduojamos ne tik autobusų stotelės, automobiliai neleistinai statomi ir miesto, ypač centrinėse gatvėse.

Bene problematiškiausia vieta, anot A.Valkūno, yra Respublikos gatvėje, atkarpoje nuo J.Masiulio knygyno iki Topolių gatvėje esančios „Kavalieriaus“ kavinės. Šioje atkarpoje, dar tada, kai prasidėjo Elektros gatvės remonto darbai, buvo įrengti ženklai draudžiantys stovėti automobiliams, bet vairuotojai jų nepaiso.

„Prie kavinės yra ir autobusų stotelė. Už ženklo, kur žymima stotelė ir prieš jį, turi būti išlaikytas 15 metrų atstumas, tačiau vairuotojai dažnai automobilius stato nesilaikydami šių reikalavimų‘, – pastebi A.Valkūnas.

Rimvydo Ančerevičiaus nuotr./Aušrys Valkūnas
Rimvydo Ančerevičiaus nuotr./Aušrys Valkūnas

Nebelieka vietos autobusams

Taip pat labai dažnai Kelių eisimo taisykles vairuotojai pažeidinėja ir Liepų alėjoje prie Panevėžio rajono poliklinikos.

„Šioje gatvėje vienoje pusėje automobiliams stovėti leidžiama. Kitoje pusėje yra ženklas draudžiantis stovėti, galima tik trumpam sustoti, bet čia automobiliai paliekami nuolat ir ilgam, todėl pravažiuoti gatve gali tik vienas automobilis. Vairuotojams dažnai tenka laviruoti, grįžti atgal tam, kad automobiliai prasilenktų“, – sakė A.Valkūnas.

Nemažai pažeidimų fiksuojama ir kitose miesto vietose, stotelėje prie „Cido“ arenos, adresu Parko g. 12. Sulaukta nusiskundimų ir dėl netvarkingai paliktų automobilių Parko gatvėje esančioje galinėje autobusų stotelėse.

„Ankščiau ten statyti automobilių nebuvo galima, bet, siekiant patogumų gyventojams ir parko lankytojams, buvo pažymėtos vietos, kur gali stovėti autobusai, tačiau vėlgi, dabar gyventojai automobilius stato bet kur ir bet kaip, nebepaiso ženklinimų, o autobusų vairuotojai skundžiasi, kad jiems apskritai nebelieka vietos aikštelėje“, – problemas vardino A.Valkūnas.

Jau surašyta 1511 protokolų, praėjusiais metais – 755, užpraeitais – 477.

Už pažeidimą – 15 eurų

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai nuolat vykdo patikrinimus, kurių metu pažeidimai fiksuojami dešimtimis. Daugiausiai jų nustatoma Respublikos gatvėje. Specialistai reidus čia atlieka kasdien po du kartus. Per dieną šioje vietoje fiksuojama maždaug apie dešimt pažeidimų.

„Ženklai visur aiškiai matomi, bet vairuotojai tiesiog įprato privažiuoti prie pat objekto, kad būtų kuo arčiau, patogiau ir tikisi, kad jų nepagaus“, – sakė A.Valkūnas.

Anot jo, pastaruoju metu nustatomas itin ženklus pažeidimų didėjimas. Šiais metais už kelių eismo ženklų nepaisymą vairuotojams jau surašyta 1511 protokolų, praėjusiais metais – 755, užpraeitais – 477.

Užfiksavę KET pažeidimus, specialistai už automobilio valytuvų palieka informacinį pranešimą, kad vairuotojas žinotų, jog šioje vietoje jis pažeidė taisykles. O pats protokolas, su visais tiksliais duomenis, vairuotojui siunčiamas paštu.

Jeigu vairuotojas nėra baustas anksčiau, už sustojimą ir stovėjimą nepaisant KET ženklų, jam skiriama 15 eurų bauda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų