„Norime, kad žmonės gautų kuo daugiau žinių, kurios poilsį prie jūros padarytų saugesnį. Parengėme išsamius lankstinukus, kuriuose žmonės ras informacijos apie saulės tykančius pavojus, saugaus elgesio jūroje ir paplūdimyje rekomendacijas“, – pasakojo visuomenės sveikatos specialistė Eglė Cibutavičiūtė.
Ypač dėmesį visuomenės sveikatos specialistai ragina atkreipti į saulės daromą žalą. Sergančių įvairiais odos susirgimais, melanoma visame pasaulyje bei Lietuvoje daugėja. Norint išvengti melanomos (piktybinio naviko) rekomenduojama nebūti atviroje saulėje, kai ji pavojingiausia, tai yra nuo 11 iki 15 valandos. Stengtis daryti pertraukėles tarp mėgavimosi saulės voniomis, naudoti apsauginius kremus, jais teptis prieš einant į lauką, o paplūdimyje teptis periodiškai ir po kiekvienų maudynių. Raginama atkreipti dėmesį ne tik į saulės daromą poveikį, bet ir pasirūpinti savo bei artimųjų saugumu jūroje.
„Neretai poilsiautojai pervertina savo jėgas ir nemokėdami plaukti drąsiai elgiasi jūroje. Dėl to įvyksta daug skaudžių nelaimių. Norime žmonėms suteikti kuo daugiau informacijos, kuri, kaip tikimės, padės išvengti nelaimių vandenyje. Ypač budrūs turėtų būti tėvai, atsivedę į paplūdimį vaikus – jų negalima palikti be priežiūros. Pavojai tyko ir suaugusių žmonių, ypač tų, kurie pasineria į jūros bangas apsvaigę nuo alkoholio. Statistika rodo, kad dažniausiai jūra pasiglemžia nuo alkoholio apsvaigusius žmones“, – sakė E.Cibutavičiūtė.
Specialistai paplūdimiuose darbavosi trečiadienį, apie pavojus Girulių ir II Melnragės poilsiautojus įspės ir ketvirtadienį nuo 11 iki 13 val.