Vasario 14 dienos vakarą Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba sulaukė pranešimo, kad Karmėlavos seniūnijoje pasigesta moters, kuri gyvena viena, jos kurį laiką niekas nematė.
Atvykę į vietą, ugniagesiai gelbėtojai laužtuvu atidarė langą ir pateko į vidų. Įleisti policijos pareigūnai bei medikai. Viduje rasta mirusi senolė.
Tokių pranešimų, pasitvirtinusių ar ne, pastaruoju metu spec. tarnybų suvestinėse, rodos, netrūksta. Kartais žmonės, kurių galiausiai pasigenda kaimynai ar kartu negyvenantys artimieji, randami mirę, kartais – sunkiai besiorientuojantys aplinkoje. Ar pandemija sąlygojo santykių atšalimą? Ar ištikus bėdai nėra, kaip anksčiau, skubama kuo greičiau į pagalbą, o galbūt net ilgą laiką nežinoma, kad ta pagalba reikalinga, nes COVID-19 išmokė palaikyti atstumą?
Kaip 15min teigė Danutė Valaitienė, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties Vidaus medicininio audito padalinio vadovė, atvejų, kad GMP būtų kviesta pas apleistus, „prapuolusius“ vienišus pacientus, tikrai nepadaugėjo dėl pandemijos.
Nepastebėta, kad būtų padaugėję ir savižudybių ar rastų mirusių asmenų kūnų. Vis dėlto, pandemija atnešė savų pokyčių.