Tokių veiksmų profesinės sąjungos ėmėsi sulaukusios informacijos iš tarnybą Vilniaus pataisos namuose palikusių ir šiuo metu vis dar dirbančių pareigūnų (vardai ir pavardės profesinėms sąjungoms žinomi). Anot buvusių pareigūnų, netinkami A.Liniovo vadovavimo metodai, mobingas, psichologinis spaudimas, tarnybinės įtampos didinimas yra tapę Vilniaus pataisos namų kasdienybe.
Pareigūnai pasakoja, kad itin dažnai A.Liniovo veiksmai ir pasisakymai juos žemina. Tai vyksta ne tik kolegų, bet ir nuteistųjų akivaizdoje, – teigia V.Jagminas.
„Tokia informacija kelia mums didelį susirūpinimą, todėl mes reikalaujame atitinkamų Kalėjimų departamento ir Teisingumo ministerijos veiksmų. Jei pareigūnų minimi faktai pasitvirtins, sieksime, kad būtų nedelsiant imtasi aktyvių veiksmų problemoms spręsti. Pataisos įstaigos ir taip jaučia didelį darbuotojų stygių, o, susiklosčius panašioms situacijoms, greitai jose iš viso nebebus kam dirbti“, – sako Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.
Pareigūnų profesinių sąjungų žiniomis, A.Liniovas pavaldžių pareigūnų atžvilgiu išsako niekuo nepagrįstas pastabas apie darbo kokybę ir vykdomų funkcijų įvykdymo laiką, būdą. Direktoriaus pavaduotojas pavaldiems pareigūnams dažnai paveda vykdyti jiems nebūdingas, pareigybės aprašymuose nenumatytas funkcijas. Tai daro įtaką pavedamų funkcijų vykdymo kokybei bei gali sąlygoti įgaliojimų viršijimą.
Susirūpinimą pareigūnų atstovams kelia ir A.Liniovo galimai neetiškas, pavaldžius pareigūnus žeminantis ir emocinę įtampą didinantis elgesys, tam tikrų pareigūnų protegavimas suteikiant jiems išskirtines sąlygas.
„Pareigūnai pasakoja, kad itin dažnai A.Liniovo veiksmai ir pasisakymai juos žemina. Tai vyksta ne tik kolegų, bet ir nuteistųjų akivaizdoje. Tokie veiksmai didina emocinę ir psichologinę įtampą kolektyve, sudaro nebaudžiamumo įvaizdį prieš nuteistuosius. Gavome informacijos ir apie tai, kad direktoriaus pavaduotojas turi asmeninę sekretorę, kuri pagal savo pareigas turėtų ne rengti raštus, o saugoti nuteistuosius.
Toliau tai tęstis nebegali, negalime sau leisti prarasti dar daugiau pataisos įstaigų pareigūnų ar laukti, kol koks nuteistasis panaudos fizinį smurtą prieš ir taip sugniuždytą darbuotoją. Pareigūnų saugumas privalo būti prioritetu. Imsimės visų priemonių, kad darbuotojai būtų apginti“, – užtikrina V.Jagminas.
Jei Kalėjimų departamentas ir Teisingumo ministerija nesiims veiksmų, profesinės sąjungos neatmeta galimybės ir artimiausiu metu surengti pataisos įstaigų pareigūnų piketą.
Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis susitiks su skundą atsiuntusių profsąjungų atstovais.
Anksčiau skundų nebuvo
Tuo metu pats A.Liniovas tvirtina, kad Kalėjimų departamentui ir Teisingumo ministerijai pateikta informacija yra melaginga.
„Jie faktų gi nepateikė. (...) Toks jausmas, kad kažkas buvo įžeistas“, – BNS sakė pareigūnas.
„Direktorius pasiūlė Jagminui, kad jis atvyktų į šią įstaigą. Jis pasiryžęs kalbėti šiuo klausimu“, – pridūrė jis.
Pataisos namų direktoriaus pavaduotojas teigė anksčiau nesulaukęs skundų dėl savo vadovavimo metodų. Pareigūnas tvirtino, kad profsąjungų kreipimasis gali būti susijęs su pataisos namuose dirbančio vieno iš jų lyderių atžvilgiu pradėtu tarnybiniu patikrinimu.
Teisingumo ministrės Mildos Vainiutės atstovė spaudai BNS teigė, kad Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis susitiks su skundą atsiuntusių profsąjungų atstovais.
„Kalėjimų departamento direktorius (...) susisieks su profsąjungų atstovais ir spręs susidariusią situaciją. Jis nusiteikęs priimti, bendrauti ir ieškoti to sprendimo“, – sakė Jurgita Jacovskienė.
Pasak jos, profsąjungų kreipimosi dėl A.Liniovo negavo nei Teisingumo ministerija, nei Kalėjimų departamentas.