„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 02 25

Pareigūnai užkirto kelią gyventi Lietuvoje 100 fiktyviai savanoriavusių užsieniečių

Migracijos departamentas pranešė užkirtęs kelią Lietuvoje nelegaliai apsigyventi maždaug 100 užsieniečių, kai išaiškino piktnaudžiavimo schemą, pagal kurią į šalį neva savanoriauti atvykdavo apsimetėliai.
Eilės prie Migracijos departamento
Eilės prie Migracijos departamento / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Daugiausia Rusijos piliečiai nuo 2015 metų teikdavo prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje tuo pagrindu, kad jie atvyksta į šalį savanoriauti Švedijos ne pelno siekiančios organizacijos „Didaktik“ Lietuvos filiale.

Užsieniečiai deklaruodavo Lietuvoje užsiimantys savanoryste – apmokantys senjorus naudotis kompiuteriais, teikiantys paramą ir apsaugą gyvūnams.

Jie, kreipdamiesi su prašymais dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, pateikdavo patvirtintą dokumentą, kad organizacijos „Didaktik“ Lietuvos filialo veikla yra remiama Švedijos vyriausybės.

„Galų gale gavome atsakymus ir surinkome duomenis, kad tie dokumentai yra visiškai padirbti ir tokios programos nėra. Šiuo pagrindu ėmėme tiek naikinti leidimus, tiek atsisakyti išduoti naujus“, – BNS sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Departamentas nurodė atėmęs leidimus laikinai gyventi 78-iems šioje schemoje dalyvavusiems žmonėms, dar maždaug 20-čiai leidimus išduoti atsisakyta.

Pasak E.Gudzinskaitės, patikrinus nustatyta, kad šie užsieniečiai Lietuvoje apsigyvendavo ne tik pateikdavę padirbtus dokumentus, tačiau iš tikrųjų neužsiimdavo ir savanoryste.

Jos teigimu, daugiausia tai buvo vyresnio amžiaus rusai.

„Dažniausiai jie rinkdavosi Druskininkus. Tai kurortinis miestas, jiems, matyt, ten patiko gyventi ar atostogauti ir jie todėl, matyt, ėmėsi ieškoti būdų, kaip gauti leidimus“, – sakė pareigūnė.

Dėl panaikintų leidimų gyventi su Migracijos departamentu šiuo metu bylinėjasi apie 30 šios schemos dalyvių.

Šiuo metu nė vienas užsienietis neturi leidimo gyventi veiklos organizacijoje „Didaktik“ pagrindu.

Internete nurodytais „Didaktik“ atstovybės Lietuvoje kontaktais BNS susisiekti nepavyko.

Iš viso 2017 metais Migracijos departamentas panaikino apie 2,2 tūkst. leidimų laikinai gyventi, iš jų maždaug 600 – užsieniečiams, pateikusiems melagingus duomenis apie veiklą įmonėje arba nustačius, kad įmonė, į kurią atvyko užsieniečiai, yra fiktyvi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs