2013 01 10

Pareigūnai: vagystės iš Seimo narių butų yra politikų požiūrio į teisėsaugą rezultatas

Tarpušvenčiu Seimo viešbutyje vykusi ilgapirščių puota, kurios metu buvo apšvarinti kelių Seimo narių butai, yra kelių pastarųjų metų politikų požiūrio į teisėsaugos sistemą rezultatas.
Prie Seimo viešbučio radus negyvą parlamentarą
Seimo viešbutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai viliasi, kad tokia Seimo viešbučio gyventojų patirtis pagaliau privers juos rimčiau pažvelgti į teisėsaugos sistemą kamuojančias bėdas. 

„Kol kas girdime, kad Seimo viešbutyje bus keičiamos spynos, atnaujinamos stebėjimo kameros. Gaila, tačiau tai, matyt, reiškia, kad Seimo nariai vis dar nesupranta susiklosčiusios situacijos sudėtingumo ir kompleksiškumo”, – teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.

Anot jo, problema ne senose spynose ar netinkamai išdėstytose stebėjimo kamerose.

„Problema ta, kad nusikaltėliai, matydami skurstančią Lietuvos teisėsauga, tampa vis įžūlesni. Seimo nariai, galintys rasti dešimtį tūkstančių litų spynoms ir kameroms, galbūt kuriam laikui ir pasislėps nuo nusikaltimų. Tačiau ką daryti tokios galimybės neturintiems paprastiems Lietuvos žmonėms?”, –  klausia V. Banel.

Tiesa, anot NPPSS atstovų, pastaruoju metu pastebima, jog politikai ima judinti teisėsaugos problemas.

„Štai naujasis vidaus reikalų ministras viešai pažadėjo jau gegužės mėnesį statutinių pareigūnų darbo užmokestį padidinti 8-12 procentų.

Be abejo, tai gerokai mažiau nei reikalauja pareigūnai. Tačiau visgi šioks toks žingsnis į priekį”, – teigia pareigūnų profesinės sąjungos vadovas.

Kita vertus, premjero išsakyta pozicija, kad pareigūnų darbo užmokestis gali būti didinamas tik iš vidinių VRM resursų, pagrindo pareigūnų optimizmui nesukelia ir leidžia manyti, kad situacija iš esmės nesikeis.

NPPSS primena, jog per paskutinius ketverius metus tarnybą paliko apie 3,5 tūkstančio pareigūnų, iš jų per tūkstantį – vien 2012 metais.

Nuo 2008 m. statutinių įstaigų finansavimas Lietuvoje mažėjo daugiau nei 350 mln litų. Vien pareigūnų darbo užmokesčio fondas per šį laikotarpį sumažėjo 120 mln litų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai