2015 04 21

Pareigūnų profsąjunga vadina apgaule pareigūnų socialines garantijas nenumatant joms finansavimo

Pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos pirmininkas „apgaule“ vadina Vyriausybės pritarimą didinti statutinių pareigūnų socialines garantijas nenumatant joms lėšų.
Policininkas
Policininkas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mes neįsivaizduojame ir nenorime nė girdėti apie Vidaus tarnybos statutą be pinigų, nes tai yra dar viena apgaulė ir spąstai“, – BNS po antradienį vykusio Lietuvos teisėsaugos pareigūnų forumo sakė per 4 tūkst. narių turinčio Nacionalinio pareigūnų profesinio sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimiras Banelis.

Pirmadienį ministrų kabinetas pasitarime pritarė Seime svarstomai naujajai Vidaus tarnybos statuto redakcijai, kuri numato naują pareigūnų vertinimo tvarką ir ją susieja su darbo užmokesčio skyrimu.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis po pasitarimo teigė, jog statuto įgyvendinimas gali vykti dalimis ir iš dalies finansuojama vidinėmis sistemos lėšomis.

Tuo metu finansų ministras Rimantas Šadžius sakė, kad dėl finansavimo galimybių kol kas dar vyksta skaičiavimai. Jis taip pat pabrėžė, kad reikėtų svarstyti visų valstybės tarnautojų socialines garantijas, o ne „vienos ar dviejų statutinių įstaigų“.

Išvadą Seime svarstomam statuto projektui Vyriausybė galutinai turėtų patvirtinti ketvirtadienį.

Pradės protesto akcijas?

V.Banelis teigia nepritariantis Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimui dalimis ir sako, kad pareigūnai pradės protesto akcijas, jeigu priimant statutą atsiras „kliūtys ir trukdžiai“.

„Jeigu nebus artimiausiu metu sprendimų, mes nebeturime kitos išeities. Jeigu matome, kad tikrai atsiranda kliūtys ir trukdžiai, mes pradedame protestus ir labai greitai“, – kalbėjo NPPSS pirmininkas.

Antradienį surengtame Lietuvos teisėsaugos pareigūnų forume ministras, buvęs policijos vadas Saulius Skvernelis pabrėžė, jog naujasis Vidaus tarnybos statutas atvertų teisėsaugai kelią „modernizuotis, sustiprėti, motyvuoti pareigūnus, geriau bei efektyviau apsaugoti, apginti visuomenę“.

Pareigūnai priekaištavo, kad naujasis tarnybos statutas nepriimamas jau šešerius metus.

Taip pat ministras sakė, kad pareigūnai turi aiškiai patys pasakyti, ar jiems reikia geresnių darbo sąlygų, socialinių garantijų ir oraus atlyginimo, teigiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime spaudai.

V.Banelis BNS teigė, jog forume dalyvavusiems politikams, tarp kurių, be S.Skvernelio, buvo ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, pareigūnai priekaištavo, kad naujasis tarnybos statutas nepriimamas jau šešerius metus.

„Mes klausėme jų, ką jie pasiryžę daryti? Ar jie palaikys statuto projektą dar pavasario sesijoje? Visi iš jų pasisakė, kad jie už. Kaip tai atrodys realybėje, parodys artimiausias laikas“, – sakė V.Banelis.

Taip pat skaitykite: Politikų įkaitais tapę pareigūnai: leiskite mums modernizuoti teisėsaugą

Nori susisieti su veiklos vertinimu

Statuto projekte pareigūnų darbo užmokestį siūloma susieti su jų veiklos vertinimu, numatoma, kad statutiniai valstybės tarnautojai būtų privalomai draudžiami visų rūšių socialiniu draudimu, taip pat siūloma numatyti kolektyvinių sutarčių galimybę.

Be to, šiuo projektu siūloma laikino pareigūno nedarbingumo laikotarpiu mokėti vidutinį darbo užmokestį ir apriboti darbo laiką iki 40-ies valandų per savaitę.

Finansų ministerija teigia, kad Vidaus tarnybos statuto projekto normoms įgyvendinti 2016 metais prireiktų 21 mln. eurų, 2017 metais – 17,7 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų