Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos narys Artūras Melianas pranešė kreipęsis į Seimo Audito komitetą, prašydamas ištirti, ar ŠMM pagrįstai ir teisėtai finansavo Pilietinės visuomenės instituto projektą pilietiškumui mokyklose ugdyti ir ar šiai veiklai skirti 4 milijonai litų nebus naudojami politinei propagandai.
Pasak pranešimo, 3,4 mln. litų šiam projektui vykdyti ŠMM padengia iš Europos Sąjungos (ES) Lietuvos švietimui ir mokslui skirtų lėšų, likusi dalis apmokama iš Lietuvos valstybės biudžeto.
A.Melianas atkreipė dėmesį į tai, kad milžiniškas lėšas ministerija tokiam projektui skiria tuo metu, kai pati švietimo ir mokslo sistema skursta, kai mokytojai piketuoja. Abejonių dėl tikslingo lėšų panaudojimo sukėlė ir tai, kad minėtas projektas bus vykdomas tik Vilniaus apskrityje.
Be to, anot parlamentaro, įtarimų kelia ir tai, kad šio projekto nauda ir kokybė nebus vertinama. „Tai reiškia, kad pinigų išleidimas nebus kontroliuojamas, todėl labai svarbu išsiaiškinti, ar šis projektas nėra skirtas kitiems tikslams“, – teigė A. Melianas.
Seimo narys atkreipė dėmesį į tai, kad institutui vadovauja Darius Kuolys, kurio veikla yra neatsiejama nuo politinės propagandos.
Seimo narys atkreipė dėmesį į tai, kad institutui vadovauja D.Kuolys, kurio veikla yra neatsiejama nuo politinės propagandos, tuo tarpu ES ir biudžeto lėšos negali būti naudojamos politinei veiklai, už tai Lietuvai grėstų sankcijos.
Lėšų skyrimas sukėlė abejonių ir LiCS frakcijos nariui Valdemarui Valkiūnui. „Visuomenei šiandien turi būti paaiškinta, ar D.Kuolio instituto projektas tikrai vertas 4 milijonų, ar šioje istorijoje nėra politinės korupcijos“, – sakė V. Valkiūnas, kuris dėl minėto projekto finansavimo pagrįstumo rengia kreipimąsi Seimo Antikorupcijos komisijai.
Prašė atidėti sutarties įsigaliojimą
Kovo pabaigoje ŠMM informavo 15min.lt, kad Pilietinės visuomenės institutas planuoja įgyvendinti projektą „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“.
Projektą vertinusi Europos socialinio fondo agentūra nustatė, kad jam gali būti skirti 4 mln. Lt iš ES fondų ir bendrojo finansavimo lėšų. Anot ministerijos, todėl pernai liepą švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl pinigų skyrimo.
Tiesa, po mėnesio, pernai rugpjūtį, Pilietinės visuomenės institutas paprašė ŠMM atidėti sutarties įsigaliojimą iki šių metų balandžio 1-osios, nes suprato, kad iki mokslo metų pradžios nespės pasirengti projekto įgyvendinimui.
D.Kuolys: liberalcentristai klaidina visuomenę
D.Kuolys 15min.lt sakė, kad liberalcentristai pranešime paskelbė daug netiesos. „Galėjo paskambinti arba užeiti ir sužinoti viską apie projektą“, – pridūrė jis.
Anot Pilietinės visuomenės instituto vadovo, netiesa, kad nebus tikrinama, kaip pavyko projektas, už jį bus atsiskaitoma. Anot jo, taip pat netiesa, kad jis bus vykdomas tik Vilniaus apskrityje. D.Kuolio teigimu, projektas vyks 30 savivaldybių, apims 120 mokyklų bei 10 kolegijų.
D.Kuolys pridūrė, kad projektą vykdys ne tik jo vadovaujamas institutas, bet ir 13 partnerių.
„Šiuo metu Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklai nepavyksta ugdyti sąmoningų ir aktyvių piliečių. Esama didelio atotrūkio tarp mokykloje perteikiamų pilietinio ugdymo teorinių žinių ir praktikos. Išpuolis, kurio ėmėsi librealcentristai prieš pilietinę visuomenę, yra negražus. Nei viena partija, pradėjusi karą su pilietine visuomene, nėra jo laimėjusi, – teigė D.Kuolys – Projektas nebus siaurai politinis, jis orientuotas į viešąjąpolitiką, į domėjimąsi pilietiniais reikalais.“