„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis amnestiją siūlo paskelbti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir popiežiaus Pranciškaus vizito proga.
Pagal projektą, nuo neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalies būtų atleidžiamos nėščios moterys ir motinos, auginančios vaiką pataisos įstaigoje ir nuteistos laisvės atėmimo bausme iki šešerių metų, taip pat nepilnamečiai, nuteisti laisvės atėmimo bausme iki trejų metų, kuriems nusikaltimo padarymo metu nebuvo suėję 18 metų.
Amnestijos galėtų tikėtis ir nusikaltę neįgalieji, kuriems nustatytas 0–40 proc. darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, taip pat pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji, kurie nuo perkėlimo į pusiaukelės namus jau atliko trečdalį neatliktos laisvės atėmimo bausmės.
Nuo neatliktos arešto bausmės dalies būtų atleidžiami nuteistieji, kurie tokie bausmę atlieka savo poilsio dienomis, taip pat švenčių dienomis ir per atostogas, išskyrus nuteistuosius, kuriems areštas skirtas už vengimą atlikti kitą bausmę ar baudžiamojo poveikio priemonę.
Vienais metais bausmės laikas būtų sutrumpintas pirmą kartą laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems, jeigu jiems skirta bausmė neviršija trejų metų ir jeigu jų nusikalstamo elgesio rizika yra gerokai sumažėjusi arba žema.
Dar daliai nuteistųjų siūloma bausmes mažinti perpus, trečdaliu arba ketvirtadaliu.
Projekte taip pat numatyta, kad amnestija nebūtų taikoma asmenims, nuteistiems už genocidą, karo nusikaltimus, disponavimą narkotikais, nusikaltimus finansų sistemai, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, visuomenės saugumui, nuteistiesiems iki gyvos galvos, recidyvistams.
Seimo Žmogaus teisių komitetas ir lygių galimybių kontrolierė R.Karbauskio projektą kritikavo, kad tokia amnestija gali pažeisti žmonių lygiateisiškumo principą ir prieštarauti Konstitucijai.
Žmogaus teisių komitetas siūlė amnestiją taikyti nuteistiesiems, kuriems šio įstatymo įsigaliojimo dieną neatliktosios bausmės dalis yra mažesnė nei vieni metai. Tačiau Seimas atmetė šį pasiūlymą.