Ketvirtadienį po pateikimo pritarta Konstitucijos pataisai, kur numatytų, kad Seimo nariu gali būti renkamas Lietuvos pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei ir rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje.
Už projektą balsavo 37 Seimo nariai, prieš buvo 5, 17 susilaikė. Kad pataisos būtų priimtos, reikalingi dar du balsavimai.
Šiuo metu Konstitucijoje įtvirtintas reikalavimas, kad į parlamentą gali būti renkami Lietuvos piliečiai, ne jaunesni nei 25 metai.
Konservatorius Kęstutis Masiulis abejojo, ar tokie jauni žmonės sugebėtų dirbti Seime.Konstitucijos pataisos iniciatorius „darbietis“ Vytautas Gapšys teigė, kad 13-oje Europos Sąjungos (ES) šalių amžiaus cenzas kandidatuojant į parlamento žemuosius rūmus yra 18 metų, aštuonios šalys, įskaitant Lietuvos kaimynes Lenkiją ir Latviją, taiko 21 metų cenzą, dvi šalys yra nustačiusios 23 metų cenzą. Tik keturios, tarp jų – ir Lietuva, yra pasirinkusios 25 metų ribą.
Vieno jauniausių parlamentaro teigimu, dabartinis amžiaus cenzas riboja jaunų Lietuvos piliečių teises dalyvauti aktyvioje politinėje veikloje.
„Ar bijome jaunų žmonių?“ – klausė V.Gapšys.
Anot jo, premjeru Lietuvoje galėtų būti 18-mečiai ir 19-mečiai, nes šiai pareigybei amžiaus cenzo nėra.
V.Gapšys atkreipė dėmesį, kad Europos Parlamento rinkimų įstatyme taip pat nustatytas 21 metų amžiaus cenzas.
Konservatorius Kęstutis Masiulis abejojo, ar tokie jauni žmonės sugebėtų dirbti Seime.
„Politiko darbas reikalauja kompetencijos. Kokią aštuoniolikmetis turi dalykinę kompetenciją, politinę kompetenciją, kokios turi patirties? Vaikų darželis čia gautųsi ir tiek“, – sakė jis.
Kitas konservatorius Arimantas Dumčius tvirtino, jog „jaunuolis juk čia nedirbs“, nes turės eiti į paskaitas.
Socialdemokratas Česlovas Juršėnas yra pateikęs pasiūlymą leisti kandidatuoti į Seimą asmenims, sulaukusiems 23 metus.
Šis pasiūlymas dar bus svarstomas Seimo komitetuose.