„Aš gavau iš Andriaus Kubiliaus elektroninio pašto. Tokį patį tekstą iš Kęstučio Masiulio, Arvydo Anušausko Seimo adresų“, – antradienį BNS sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys konservatorius Antanas Matulas.
Kolegos jam rodė jo paties neva rašytą laišką dėl pagalbinio apvaisinimo.
„Tekstas yra ne mano, tekstas yra klaidinantis, ne viskas ten yra teisybė. Naudotis kitų elektroninio pašto adresais, klaidinant žmones, klaidinant parlamento narius, tai yra negražus žaidimas. Ir ne tik žaidimas. Manau, kad vykdomas nusikaltimas“, – sakė Seimo narys.
„Vadinasi, kažkas ar įsilaužė, ar naudojasi mūsų elektroninio pašto adresais ir klaidina visuomenę“, – svarstė jis.
A.Matulas apie klaidinančius laiškus iš Seimo narių tarnybinių pašto dėžučių informavo viešai per Seimo posėdį.
Parlamento kanclerė Daiva Raudonienė BNS teigė, kad kanceliarijos darbuotojai mėgins aiškintis, ar būta įsilaužimo, ar ne.
„Aiškinamės. Bandysime žiūrėti, kas čia vyksta“, – sakė ji.
Popiet Seimo kanceliarija pranešė, kad kreipėsi į Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą, prašydama nustatyti minėtų laiškų šaltinį ir imtis priemonių dėl jo veikimo nutraukimo.
Šių metų pavasarį Seimas jau buvo patyręs didelę kibernetinę ataką. Tuomet jo interneto svetainės veikla buvo sutrikdyta keletą dienų.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra vetavusi Seimo per pavasario sesiją priimtą Pagalbinio apvaisinimo įstatymą. Valstybės vadovė siūlo sušvelninti sąlygas apvaisinimui mėgintuvėlyje, neriboti sukuriamų embrionų skaičiaus ir leisti embriono genetinę diagnostiką prieš perkeliant jį į moters gimdą. Jos teigimu, Seimo narių numatyti ribojimai mažina pagalbinio apvaisinimo sėkmės tikimybę, kelia riziką tiek moters, tiek vaiko sveikatai.
Bažnyčia ir jos poziciją palaikantys politikai tvirtina, kad prezidentės siūlomas reguliavimas atvers kelia manipuliacijoms su žmogaus embrionu, o tai nesuderinama su pagarba žmogaus gyvybei.