2021 09 28

Pasieniečiai praėjusią parą į Lietuvą neįleido 17 migrantų

Pasieniečiai praėjusią parą neleistinose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 17 migrantų, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Koncertinos statybos Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Koncertinos statybos Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pirmadienį migrantai iš Baltarusijos neįleisti ties Švenčionių ir Varėnos rajonais bei Druskininkų savivaldybe. Daugiausia, 11, užsieniečių neteisėtai patekti į Vakarų Europą planavo per sienos ruožą, einantį Druskininkų savivaldybe.

Nė vienas užsienietis pirmadienį nebuvo įleistas į Lietuvą. Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Pagal VSAT informaciją, ankstesnę parą į Lietuvą neįleisti 24 migrantai, iš viso per praėjusią savaitę neįleista beveik 200 užsieniečių.

Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. Rugpjūčio pradžioje siekiant stabdyti neteisėtą migraciją pasienyje imta naudoti apgręžimo politiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutrumpinti naujovių kelią iki būsimo specialisto: AIPA ir Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos pavyzdys
Reklama
Pavasaris – laikas kurti grožį savo kieme: specialistų patarimai, nuo ko pradėti ir kaip tvarkyti aplinką
Reklama
Žemės ūkyje vis labiau įsitvirtina biostimuliatoriai: kaip jie veikia?