2016 10 07

Pasieniečiai prašo ministerijos griežtinti atsakomybę už tyčinį tarnybinių gyvūnų sužalojimą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) penktadienį kreipėsi į Vidaus reikalų ministerijos vadovybę siūlydama papildyti Baudžiamojo kodekso 187 str. „Turto sunaikinimas ar sugadinimas“ nauja dalimi, numatančia atsakomybę už tarnybinių gyvūnų tyčinį sunaikinimą ar sužalojimą.
VSAT keturkojis pareigūnas Ramzis
VSAT keturkojis pareigūnas Ramzis / VSAT nuotr.

Rugsėjo 28 dieną Pagėgių savivaldybėje medžiotojas nušovė VSAT Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardoje tarnavusį belgų aviganį Ramzį. Vienas geriausių ir perspektyviausių pasieniečių tarnybinių šunų tuo metu sekė įtariamųjų kontrabanda pėdsakais. Trejų metų Ramzis buvo puikiai paruoštas ir prieš metus išlaikęs aukščiausią pasieniečių šunims suteikiamą kvalifikacinę kategoriją.

Šiuo metu teisės aktuose nėra sąvokos „gyvasis turtas“, nors valstybės tarnyboje darbui pasitelkiami ir žirgai, ir šunys, todėl atsakomybę už tarnybinio gyvūno sunaikinimą ar sužalojimą numato Baudžiamojo kodekso 187 str. „Turto sunaikinimas ar sugadinimas“. Ir Ramzio nušovimo atveju Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal šį straipsnį.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 300 tarnybinių šunų, iš jų 167 tarnauja VSAT. Tarnybinis

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 300 tarnybinių šunų, iš jų 167 tarnauja VSAT. Tarnybinis gyvūnas yra ypatinga valstybės materialaus turto rūšis, išskirtinė specialioji priemonė, sugebanti vykdyti komandas ir dėl to panaudojimo prasme gerokai efektyvesnė už kitas specialiąsias priemones užtikrinant žmogaus teises, laisves ir ginant viešąjį interesą.

Tarnybinio šuns išlaikymui bei parengimui, jo kvalifikacijos palaikymui reikalingi nemaži finansiniai ir žmogiškieji ištekliai. Atsižvelgdami į tai bei siekdami užtikrinti valstybės institucijų turimų tarnybinių šunų teisinę apsaugą, pasieniečiai ir siūlo griežtinti atsakomybę už tarnybinių gyvūnų sunaikinimą ar sužalojimą.

Plečiantis tarnybinių šunų panaudojimui neatmestina tikimybė, kad padaugės ir pasikėsinimų į tarnybinius šunis, todėl VSAT mano, kad tikslinga papildyti Baudžiamojo kodekso 187 str. nauja dalimi, numatančia atsakomybę už tarnybinių gyvūnų tyčinį sunaikinimą ar sužalojimą.

Pasieniečių tarnybiniai šunys yra išmokyti sekti „karštais“ pėdsakais ir sulaikyti pažeidėjus, aptikti narkotines medžiagas, ginklus, sprogmenis. VSAT keturkojai dažnai yra kviečiami pagalbon, kai reikia surasti pasiklydusius ar dingusius žmones. Pasieniečiai kinologai su savo šunimis nuolat suteikia pagalbą kitoms institucijoms, dažnai dalyvauja tarptautinėse operacijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs