„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 07 11

„Pasimatysime Krymo paplūdimio vakarėlyje“ – Ukrainos rėmėjų žinia NATO lyderiams Vilniuje

NATO šalių vadovams antradienį susirinkus į dvi dienas truksiantį viršūnių susitikimą Vilniuje, šešiose sostinės sankryžose galima išvysti reklaminius stendus, kuriuose matyti du Ukrainos kariai, sėdintys paplūdimyje po skėčiu ir žiūrintys į sugriautą Krymo tiltą.
Reklaminiai stendai
Reklaminiai stendai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Virš jų – užrašas „Krymo paplūdimio vakarėlis“.

Ukrainos ir Kanados socialinių tinklų kampanija „Saint Javelin“, humoru telkianti Ukrainos rėmėjus ir besipriešinanti Rusijos propagandai, taip nori priminti Aljansui, kad okupuoto Krymo pusiasalio išlaisvinimas yra labai svarbus siekiant galutinės su Maskvos invazija kovojančios Ukrainos pergalės.

Praėjusiais metais, po Ukrainos smūgio Rusijos karinei oro pajėgų bazei Kryme, „Saint Javelin“ pajuokavo, kad Krymo paplūdimio vakarėlyje bus švenčiama Ukrainos pergalė prieš rusus. Ši idėja netrukus tapo socialiniu reiškiniu, ne tik pakėlusiu Ukrainos rėmėjų nuotaiką, bet ir pabrėžusiu, kad Krymas yra neatsiejama Ukrainos dalis.

Rusija aneksavo Krymą 2014 metais, po to, kai per Ukrainą apėmusias masines demonstracijas buvo nuverstas prokremliškas prezidentas Viktoras Janukovyčius, po referendumo, kurio nepripažino didžioji dauguma tarptautinės bendruomenės. Tą žingsnį pasmerkė Kyjivas ir Vakarų šalys, paskelbusios sankcijas Maskvai.

Rusija šį pusiasalį naudoja kaip vieną svarbiausių placdarmų Ukrainai pulti per Maskvos pradėtą invaziją.

Nuo 2022-ųjų vasario įvyko keli sprogimai Rusijos kariniuose objektuose Kryme arba netoli jų.

„Stengiamės, kad visi pasaulyje suprastų, jog Krymas yra daugiau nei tik žemės gabalas. Tai ne tik „politinis“ pusiasalis“, – pranešime spaudai sakė „Saint Javelin“ įkūrėjas Christianas Borysas.

„Tai vieta, kurioje daugelis ukrainiečių praleido savo jaunystę. Tai tikra tėvynė daugeliui žmonių, kurie nori vieną dieną ten sugrįžti ir pamatyti savo šeimas, savo namus ir žemę, iš kurios jiems teko bėgti, kai įsiveržė rusai“, – pridūrė jis.

Pasak Ch.Boryso, šia akcija siekiama priminti NATO lyderiams, kad Krymas yra Ukrainos dalis, ir daugeliui žmonių jis labai daug reiškia.

„Jis reiškia gyvenimus, kurie buvo sudaužyti per vieną akimirką, o jo grąžinimas reiškia galimybę tuos gyvenimus atstatyti“, – sakė Ch.Borysas.

Be kita ko, „Saint Javelin“ pardavinėja atributiką su savo stilizuota religine ikona, laikančia šiuolaikinį ginklą, naudojamą kovoje su Rusijos invazija, o gautas lėšas skiria paramai Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Tviteryje „Saint Javelin“ turi beveik 158 tūkst sekėjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“