Karinius miestelius trims Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams pagal viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutartis statys bendrovės „Salvinta“ ir „Partnerystės projektai keturi“.
„Salvinta“ statys karinius miestelius Šilalės ir Vilniaus rajonuose, karinį miestelį Šiauliuose patikėta vystyti bendrovei „Partnerystės projektai keturi“.
Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime pažymima, kad tai yra pirmas kartas, kai objektų vystymas krašto apsaugos sistemoje vykdomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.
„Nenoriu prisiimti sau visų nuopelnų už pasirašymą, nes sutartys parengtos dar buvusio krašto apsaugos ministro.
Bet pasirinkdami viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdą naujai karinei infrastruktūrai vystyti mes galėsime jau 2023 metais turėti tris naujus karinius miestelius, už kurių pastatymą ir išlaikymą skirtos lėšos bus išdėliotos per ilgą laiką, taip palengvinant finansinę naštą krašto apsaugos biudžetu“, – pranešime sakė krašto apsaugos ministras.
Anot jo, nauja infrastruktūra prisidės prie Lietuvos kariuomenės pajėgumų stiprinimo ir sudarys geresnes sąlygas sąjungininkų buvimui Lietuvoje, nes bus atlaisvinta infrastruktūra batalionuose.
„Darnu Group“ priklausanti bendrovė „Salvinta“ naująją infrastruktūrą kurs Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajam pėstininkų batalionui, jis iš dabartinės vietos Rukloje persidislokuos į Rokantiškių kaimą Vilniaus rajone, bei Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionui, šis iš laikinosios konteinerinės stovyklos Pajūryje, Šilalės rajone, galės persikelti į šalia sukurtą naująją nuolatinę infrastruktūrą.
Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionui naująją infrastruktūrą plėtos bendrovė „Partnerystės projektai keturi“, ji priklauso „Eika“ įmonių grupei.
Bendra visų trijų sutarčių vertė siekia apie 168 mln. eurų.
Dėl pasirinkto partnerystės modelio Krašto apsaugos ministerija šiuos kaštus galės paskirstyti lygiomis dalimis per 12,5 metų, kai bus sukurta naujoji Lietuvos kariuomenės dalinių infrastruktūra ir ji bus pradėta eksploatuoti.
Kiekviename naujame kariniame miestelyje bus pastatytos kareivinės, štabas, įrengtos valgyklos, sporto ir laisvalaikio patalpos, medicinos punktai, remonto dirbtuvės ir visi kiti reikalingi karinės infrastruktūros objektai. Iš viso juose įskurs maždaug 3 tūkst. karių.