Politikas neslepia, kad apie tokį karjeros posūkį pats nebuvo pagalvojęs, tačiau apie tai susimąstyti jį paskatino ar paragino kai kurie socialdemokratų partijos kolegos. „Esu sukaupęs daug įvairiapusės patirties: tiek diplomatinio, tiek politinio, tiek administracinio darbo. Iš ne vieno partijos kolegos išgirdau raginimą panaudoti ją dirbant Briuselyje.
Administracinio darbo patirties itin daug įgijau koordinuodamas Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai tiek Užsienio reikalų ministerijoje, tiek Vyriausybės kanceliarijoje. Pats pirmininkavimas truko vos pusmetį, tačiau jam ruošiamės ilgiau nei dvejus metus. Per tą laiką reikėjo koordinuoti tiek finansinius, tiek organizacinius darbus, ieškoti rėmėjų, vesti įvairias derybas ir net spręsti kai kurių objektų, kuriuose turėjo vykti renginiai, statybų klausimus“, − prisimena R. Motuzas.
Rengiantis pirmininkavimui teko gerai susipažinti su visų Europos Sąjungos valdymo institucijų veikla ir jų darbuotojais. „Kadangi gerai išmanau visą europinių institucijų veikimo mechanizmą, nereikėtų eikvoti daug laiko aiškinantis, kas už ką yra atsakingas, su visais pažindintis. Manau, kad visa tai praverstų atstovaujant Lietuvai Europos parlamente ir sprendžiant mūsų šaliai ir žmonėms aktualius klausimus“, − neabejoja diplomatas.
Anksčiau R. Motuzas yra vadovavęs Tautinių mažumų ir išeivijos departamentui, aktyviai dalyvavo derybose dėl narystės Europos Sąjungoje sprendžiant tautinių mažumų ir žmogaus teisių klausimus, dirbo Ministru – patarėju Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Strasbūre, Lietuvai pirmą kartą pirmininkaujant Europos Tarybai, buvo paskirtas šalies ambasadoriumi Švedijoje.
Rinkimai į Europos Parlamentą Lietuvoje kitąmet vyks gegužės 25 d. Lietuva rinks vienu europarlamentaru mažiau, nes prie ES prisijungus Kroatijai, Lietuvai tenkančių vietų skaičius buvo sumažintas nuo 12 iki 11.