A.Gedvilas, pradėdamas klausimą teigė, kad į Seimo narių pasiūlymus Vyriausybės nariai turėdavo tik vieną paruoštuką, kad biudžete pinigų nėra, arba prašydavo nurodyti papildomus finansavimo šaltinius.
Ko jums taip trūko iki šiol ir gal dabar galėsite pasimokyti, nes tam turėsite, manau, gerą laiką?
„Tikiuosi, kad dabar turėsite nemažai laiko susipažinti su teikiama Vyriausybės programa, kurioje vis tik atsirado vietos ir finansavimo anksčiau teiktiems projektams ir jūsų atmestiems. Gal tai buvo ne pajamų ir išlaidų problema, gal vis tiktai žmogiškesnio požiūrio į Lietuvos gyventojus problema? Ir visos valstybės gyvenimo klausimo. Ko jums taip trūko iki šiol ir gal dabar galėsite pasimokyti, nes tam turėsite, manau, gerą laiką?“, – suformulavo klausimą A.Gedvilas.
I.Šimonytė prieš atsakydama atsiduso ir pradėjo: „Aš turėsiu gerą laiką vien dėl to, kad tai yra paskutinė Vyriausybės valanda, kai jūs galite man užduoti kokį nors glitų klausimą. Tai tikrai aš turėsiu gerą laiką, aš jums pažadu.
Aš turėsiu gerą laiką vien dėl to, kad tai yra paskutinė Vyriausybės valanda, kai jūs galite man užduoti kokį nors glitų klausimą. Tai tikrai aš turėsiu gerą laiką, aš jums pažadu.
Bet, žinokit, lėšos projektams atsiranda ne Vyriausybės programose, ne priemonių planuose, ne kažkokiose lentelėse, pažaduose, ne geriau, labiau, daugiau, ko tikrai yra labai daug Vyriausybės programoje. Man labai patinka Vyriausybės programa vienu požiūriu. Per visus rinkimus jūs raudojote kruvinom ašarom, kaip viskas Lietuvoje yra sugriuvę. O kai paskaitai Vyriausybės programą, pasirodo, kad nė velnio. Pasirodo, kad dauguma darbų bus tęsiami ir kryptys tų darbų bus labai panašios. Tai kiek ir kokio masto bus galima įgyvendinti tas ambicijas, tikrai nulems ne tai, kas dabar yra gražių žodžių, taip sakant, tekste parašyta, o tai, kokia bus faktinė ekonomikos padėtis ir koks bus biudžetas. Bet aš tamstai noriu priminti, kad tokie svarbūs valstybei tikslai, kaip gynyba, pedagogų darbo užmokestis, mokslinių tyrimų investicijos per Vyriausybės kadenciją finansavimas šiems dalykams padidėjo kartais, net ne procentais. Tai žinot, manau, kad ko mums nepritrūko, tai prioritetų suvokimo. Ir tikiuosi, kad nepritrūks ir būsimai Vyriausybei“.
Ankstesni konfliktai
Tai jau ne pirmas I.Šimonytės ir A.Gedvilo viešas susikirtimas Seimo salėje.
2022 m. birželio 23-iąją tuomet opozicinės Darbo partijos frakcijos atstovas A.Gedvilas per Vyriausybės valandą užduodamas klausimą Vyriausybės vadovei dėl Kaliningrado tranzito ribojimų apkaltino ją karo kėlimu.
„Priminsiu, kad jūsų kaip ir šalies vadovo pareiga užtikrinti taiką Lietuvoje, o ne kurstyti karą. Kas buvo padaryta, kad Lietuvos piliečiai miegotų ramiai? O gal tikrai laukiama, kad jaunus Lietuvos vyrus šaudys Rusijos kariai, o žmonas prievartaus vaikų akivaizdoje? Bepigu, kai nei to, nei kito neturi“, – tuomet sakė A.Gedvilas.
Premjerė I.Šimonytė, išgirdusi A.Gedvilo pasisakymą, atrodė praradusi savitvardą.
Atsakydama parlamentarui ji teigė: „Štai ką aš jums pasakysiu. Į tuos klausimus, kuriuos galima suformatuoti kaip klausimus, aš jums atsakysiu raštu. O daugiau visa kita aš laikau tiesiog kliedesiu. Nes tai, kuo jūs mane kaltinate, yra tobuliausia Rusijos propaganda. Niekaip kitaip šito pakomentuoti negaliu.“
Seimo Etikos ir procedūrų komisija pripažino A.Gedvilą pažeidus politiko etiką ir rekomendavo jam viešai atsiprašyti ministrės pirmininkės. Šis atsiprašė taip: „Pasinaudodamas proga ką noriu tai noriu – atsiprašyti visų Lietuvos moterų, kurios neturi ar negali turėti vaikų ir suasmenino mano posakį. Tuo pačiu – nuraminti, kad joms mano žodžiai niekaip negalioja. Nes jos nėra premjerės ir nekėlė grėsmių, tarp jų ir karo valstybėje“.
2021 m. lapkritį A.Gedvilas ir I.Šimonytė per Vyriausybės valandą susikirto dėl galimybių paso per Covid-19 pandemiją. Plačiau skaitykite čia: Premjerė atkirto galimybių pasu nepatenkintam A.Gedvilui: „Baikit audrinti visuomenę“.