Į iškilmingą renginį atvyko miesto vadovai, Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis, Klaipėdos evangelikų liuteronų bažnyčios klebonas Reinholdas Moras ir kiti liuteronų kunigai, parapijos nariai, taip pat ir memelenderiais save vadinantys vokiečiai, kurių šaknys čia – Klaipėdoje.
Į ceremoniją atvykę svečiai pasakojo, kad šioje bažnyčioje tuokėsi jų tėvai, ne vienas ir pats buvo pakrikštytas šioje bažnyčioje. Memelenderiai nemenkai prisidėjo prie bažnyčios atstatymo.
Kunigas Reinholdas Moras per ceremoniją prisiminė pasakojimą, jog sudegus bažnyčiai šalia altoriaus lyg nepaliesta liko Kristaus skulptūra.
Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus nuotr./šv. Jono bažnyčia Turgaus gatvėje XX a. pr. |
Bažnyčios istorija siekia XIII a., kai įkurta parapija. Maldos namai vis kentėjo, buvo keliami toliau nuo pilies.
Šv. Jono bažnyčia netoli Danės statyta dešimtmetį ir užbaigta 1706 m. Tuomečio pastato bokštas siekė 39 metrus. 1854 m. Klaipėdą nusiaubus gaisrui nukentėjo ir šv. Jono bažnyčia.
Prabėgus porai metų miestiečių pastangomis ji buvo atstatyta, paaukštintas ir bažnyčios bokštas iki 75 metrų. Bažnyčia tapo vienu iš gražiausių Klaipėdos pastatų, ji įamžinta ne vienoje istorinėje Klaipėdos nuotraukoje. Per Antrąjį pasaulinį karą stipriai apgriauta bažnyčia, netrukus visai subyrėjo.
Vienoje seniausių Vakarų Lietuvos krikščionių bažnyčių vietoje ir dabar vyksta pamaldos.
Bažnyčios atstatymo darbai jau įsibėgėję – parengtas projektas, sparčiai renkamos lėšos.
Kaip teigia parapijiečiai, atstatyta grakštaus stiliaus bažnyčia grąžintų Klaipėdos senamiesčiui sakralinės erdvės pojūtį.
Bažnyčia atstatoma pagal vilnietės architektės Elenos Nijolės Bučiūtės parengtą projektą. Siluetas primins senąją bažnyčią, tačiau jos tūris ir proporcijos – mažesnės.