„Šiandien pasirašiau pavedimą sveikatos apsaugos ministrui ir Visuomenės informavimo grupei, kad nuo rytojaus ir iki tol, kol tęsis karantinas, visuomenė būtų kasdien informuojama apie tai, kiek apsaugos priemonių bei medikamentų yra pristatoma kiekvienai konkrečiai gydymo įstaigai. Šiuos duomenis turime žinoti visi. Ir ypač žmonės, dirbantys gydymo įstaigose: kiek jų darbovietė gavo respiratorių, apsaugos kaukių, pirštinių, akinių ir viso kito. Dėl įvairių priežasčių.
Pavedime taip pat nurodyta pateikti informaciją apie tai, kiek, kas ir ko jau yra gavę kovo 1-31 dienomis“, – feisbuke rašė premjeras.
Tad trečiadienio rytinėje spaudos konferencijoje G.Surplys pateikė, kiek visko išdalinta kovo mėnesį.
„Tie skaičiai pakankamai nedideli, bet kadangi pastarąją savaitę vos ne kasdien leidosi lėktuvai su siuntomis, tai artimiausiu metu tikrai mūsų gydymo įstaigos bus aprūpintos visomis priemonėmis. Per kovo mėnesį išdalinta 4 tūkst. akinių, 43 tūkst. respiratorių, beveik 5 tūkst. vienkartinių kombinezonų, 73 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio, 7 tūkst. vienkartinių chalatų, 47 tūkst. vienkartinių kaukių, 5 tūkst. vienkartinių kepuraičių, 124 tūkst. pirštinių ir 17 tūkst. avalynės apdangalų“, – skaičius nurodė G.Surplys.
Skaičius nuo šiol žadama skelbti kiekvieną dieną, kiek asmens apsaugos priemonių pasiekė kokias gydymo įstaigas. „Jūs galėsite su tuo susipažinti, kad matytumėte, kaip mes vykdome įsipareigojimą aprūpinti gydymo įstaigas visomis saugumo priemonėmis“, – žadėjo G.Surplys.
S.Skvernelis pranešė trečiadienio rytą, kad nusileido dar vienas lėktuvas su apsaugos priemonėmis iš Kinijos.
„Krovinys įvairus. 430 tūkst. chirurginių kaukių, 390 tūkst. vienkartinių kepuraičių, daugiau kaip 50 tūkst. vienetų vienkartinės aprangos, 8500 apsauginių skafandrų. Taip pat – 100 tūkst. tamponėlių mėginių ėmimui, 860 tūkst. vienkartinių kaukių, vienkartinės medicininės pirštinės ir dar respiratoriai. Krovinio svoris – daugiau kaip 31 tona.
Visa tai keliaus į Santaros klinikas, Kauno klinikinę ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę, Respublikines Panevėžio ir Šiaulių ligonines, priemones gaus penkių didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių darbuotojai, taip pat medikai, dirbantys savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose“, – teigė premjeras.