Patikrinti planuojama visas gyvūnų globa užsiimančias įstaigas. Šiemet tikrinant gyvūnų globos įstaigas bei nustačius neatitikimus tikslo skirti nuobaudas nėra, tačiau įvardijus trūkumus, paskatinti juos pašalinti, nebekartoti tų pačių pažeidimų bei drąsiai konsultuotis, jei yra abejojama kokiu nors klausimu. Griežtesni sprendimai gali būti priimami dėl daugybinių ar labai šiurkščių pažeidimų.
„Aktyviau taikome rotacinių patikrinimų praktiką. Tai padeda skaidriau bei nešališkiau įvertinti prieglaudose esančių gyvūnų sveikatą bei gerovę. Norime pabrėžti, jog mūsų tikslas – ne bausti gyvūnų prieglaudas, o ieškoti dialogo. Visuomet esame pasiruošę konsultuoti, pasidalinti žiniomis, tačiau čia labai svarbus ir geranoriškas įstaigų bendradarbiavimas. Džiugu, kad randame tikrai gerai besitvarkančių įstaigų, aktyviai ieškančių naujų namų gyvūnams, nukreipiančių gyvūną į kitas globos įstaigas, tam, kad būtų sudarytos jam kuo palankesnės sąlygos,“ – teigė VMVT Priežiūros departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.
Prieš pradėdami vykdyti gyvūnų globos veiklą, įstaigos vadovai privalo susipažinti su šiai veiklai taikomais reikalavimais ir jų laikytis. Susipažinimą ir įsipareigojimą nuolat sekti teisės aktų atitiktis bei laikytis reikalavimų, įstaigos vadovas patvirtina tai savo pasirašytu prašymu prieš pradėdamas veiklą.
„Vis dėl to, kai kurie faktai, tokie kaip gyvūnų įsivežimas iš Rusijos neturint pakankamai ploto jau globojamiems gyvūnams, kelia klausimų. Tenka susidurti ir su itin emocingomis, nemandagiomis bei netgi agresyviomis organizacijų atstovų reakcijomis. Tai glumina. Mūsų, o norime tikėti ir globos įstaigų, tikslas turėtų būti ne globėjo, o globojamo gyvūno gerovė. Patikromis mes siekiame įvertinti padėtį ir ieškoti sprendimų, kad situacija gerėtų, pažeidimai nesikartotų,” – kalbėjo VMVT Priežiūros departamento direktorius.