Programoje, kurioje tikslai keliami iki 2030 metų, numatyta didinti šalies mokslo konkurencingumą ir tarptautiškumą, kelti ir stiprinti mokslo lygį, jo pagrindu grįsti ekonomikos vystymąsi, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Be suplanuotų 350 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų numatyta patrigubinti valstybės finansavimą moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai.
„Turime didelių ambicijų ir galimybių šiose srityse, tad labai svarbu sutelkti finansinius išteklius auginti mokslo potencialą. Nuo jo priklausys ir mūsų šalies ekonomikos vystymasis, mokslo žiniomis grįsti inovatyvūs verslo sprendimai“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.
Numatoma didinti mokslo darbuotojų atlyginimus iki 150 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio, pritraukti daugiau savo patirtimi besidalijančių tyrėjų iš užsienio, Lietuvos tyrėjus skatinti aktyviau dalyvauti ES bendrojoje mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje, plėsti doktorantūros vietų skaičių ir kt.
Išskirta būtinybė skatinti mokslo žinių perdavimą bei bendradarbiavimą su verslu, parama plėtojant mokslui imlų verslo sektorių.
Numatoma, kad mokslo ir studijų institucijų pajamos už mokslinius ir eksperimentinius tyrimus įmonėms sieks 21 mln. Eur (2020 metais buvo 13,9 mln. eurų). Prie šio tikslo prisidės ir planuojamas įsteigti mokslo ir inovacijų pareigūnų tinklas, apimsiantis visas ministerijas ir Vyriausybės kanceliariją.
Už programų planavimą ir įgyvendinimą kartu atsakingos bus Švietimo, mokslo ir sporto bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos.