2017 08 08

Pedagogų profsąjungos premjero prašys aiškumo dėl atlyginimų

Antradienį premjeras Saulius Skvernelis susitiks su mokytojų ir aukštųjų mokyklų dėstytojų atstovais, šie laukia aiškumo dėl atlyginimų 2018 metais. Premjeras sako, kad pajamų padidėjimą mokytojai pajus dėl Vyriausybės siūlomų mokestinių pertvarkų.
Audrius Jurgelevičius
Audrius Jurgelevičius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius susitikimo išvakarėse BNS sakė, kad mokytojai tikisi etatinio darbo apmokėjimo įvedimo nuo 2018 metų rugsėjo.

„Mokytojai turi didelių lūkesčių dėl darbo apmokėjimo tvarkos keitimo – etatinio darbo apmokėjimo. Neaišku, ar tam pinigai bus skirti. Čia būtų pagrindinis mūsų klausimas, nes tai susiję ir su didesniu atlyginimu, ir su darbo apmokėjimo tvarka, darbo organizavimu. Čia būtų didelis žingsnis į priekį“, – teigė A.Jurgelevičius.

S.Skvernelis antradienį transliuotame interviu LRT teigė, kad svarbu kalbėti apie mokytojų darbo rezultatą, mokyklų tinklo ir administracijos sutvarkymą, bet patvirtino, kad etatinį apmokėjimą rengiamasi įvesti.

„Yra parengtas etatinio darbo apmokėjimo įvedimo projektas, jį įvedus tikrai bus reguliuojami darbo užmokesčiai, priklausomai už atitinkamą krūvį mokytojams“, – sakė premjeras.

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Asta Lapinskienė savo ruožtu sakė, kad dėstytojai taip pat tikisi didesnių algų kitąmet.

„Pagrindinis dalykas yra šakos kolektyvinės sutarties finansavimo klausimas (...). Mokytojams yra numatytas finansavimas, o aukštosioms mokykloms nėra, tai mes bandysime šnekėti, kas yra biudžete, ko trūksta, kodėl mums nenumatomas finansavimas. Ministerija kaip visada neturi informacijos, negali priimti sprendimų, tad reikia į premjerą kreiptis“, – apgailestavo A.Lapinskienė.

Ji išsakė lūkestį, kad universitetų ir kolegijų dėstytojai nebus pamiršti pertvarkant aukštojo mokslo finansavimą.

„Dar nesibaigė krepšelių era, dar ketverius metus egzistuos krepšelis, nes šiemet įstojo su krepšeliais, o nuo kitų metų prasideda finansavimas be krepšelių, todėl yra dviguba užduotis“, – teigė A.Lapinskienė.

Pasak S.Skvernelio, pajamos mokytojams augs dėl Vyriausybės siūlomos mokesčių pertvarkos.

„Kitiems metams, aš noriu pabrėžti, kalbant ir apie mokytojus, atlyginimų pokyčiai tikrai bus, pajamos gausės, kadangi įgyvendinus mokestines pertvarkas, kurias siūlo Vyriausybė, priklausomai nuo to, kiek mokytojas uždirba, kokia jo yra šeima, tikrai tą pajamų pagausėjimą bet kokiu atveju pajus“, – sakė premjeras.

Tuo metu apie švietimo sistemos finansavimo pokyčius kalbėti, pasak jo, bus galima tik efektyviai pertvarkius esamą sistemą.

„Pirmiausia turi būti atitinkamos struktūrinės reformos, o tada, kada mes matysime, kad sistema tikrai efektyviai tvarkosi, galime kalbėti apie finansavimo pokyčius“, – sakė S.Skvernelis.

Pedagogų profesinės sąjungos pastarąjį kartą pas premjerą lankėsi birželį. Po šio susitikimo profsąjungų vadovai teigė neišgirdę konkrečių įsipareigojimų dėl pokyčių sistemoje bei išsakė abejonių dėl švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės – esą ji nevaldo situacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis