K.Bartoševičius aktoriumi televizijos laidoje „Dviračio žinios“ darbavosi net 10 metų, o jo sukurtas „Mėslitos“ vadovo, įžūlaus ir pašaipų negailinčio verslininko vaidmuo galbūt net ir paklojo pamatus į Seimą.
Tačiau apie kitus K.Bartoševičiaus gyvenimo vingius žinoma nedaug, tad pažvelgėme į viešai prieinamus faktus apie sunkiais nusikaltimais įtariamą parlamentarą.
Mokytojas, vadybininkas ir direktorius
K.Bartoševičius gimė 1987 metais Vilniuje, vėliau čia baigė Jono Basanavičiaus vidurinę mokyklą, studijavo ISM Vadybos ir ekonomikos bei Lietuvos edukologijos universitetuose (dabar Vytauto Didžiojo universitetas).
Čia jis gilino ekonomikos žinias ir tapo pedagogu.
„Pastaruosius dvejus metus dirbau ekonomikos mokytoju gimnazijose“, – rašoma Vyriausiajai rinkimų komisijai 2020 metų Seimo rinkimams pateiktoje K.Bartoševičiaus biografijoje.
Tuo metu būsimas parlamentaras darbavosi keliose Kauno mokyklose: Veršvų, Kauno technologijos universiteto ir Jono Jablonskio gimnazijose.
Prieš tai K.Bartoševičius 8 metus vadovavo berniukų ir jaunuolių chorui „Ąžuoliukas“, buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas, taip pat turėjo ir kitų darbų, susijusių su muzika ar teatru.
Be to, parlamentaras iki tapdamas Seimo nariu dvejus metus buvo Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (AGATA) tarybos nariu, taip pat nuo 2012 metų yra ir choro „Ąžuoliukas“ bei Vilniaus džiazo klubo dalininkas.
Buvęs K.Bartoševičiaus kolega choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas ir dirigentas Vytautas Miškinis sakė jokių įtarimų neturėjęs, o K.Bartoševičių apibūdino kaip talentingą vadybininką.
„Aš teigčiau tokį dalyką, kad žmogus pasaulyje yra neradęs savo vietos. Jis ieškojo ištisai“, – sakė choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas ir dirigentas.
Kelias į Seimą
Lietuvoje jau plintant COVID-19 pandemijai, K.Bartoševičius 2020 metų birželį paskelbė kartu su konservatoriaus siekiantis dalyvauti Seimo rinkimuose.
„Tikiu, kad įvairios patirtys leido įgyti platų akiratį, kuris pasitarnaus priimant efektyvesnius bei našesnius sprendimus ir kitose srityse“, – feisbuke rašė jis.
Konservatoriai K.Bartoševičių iškėlė kandidatu gausiai lenkų gyvenamoje Šalčininkų-Vilniaus vienmandatėje apygardoje. Tiesa, čia jo laukė nesėkmė.
Pirmuosius žingsnius politikoje žengęs vyras tarp 6 kandidatų liko ketvirtas, tačiau tuo viskas nesibaigė.
Nepaisant to, kad konservatorių sąraše jis buvo įrašytas 98 numeriu, po rinkimų atsidūrė 43 vietoje ir pirmą kartą tapo Seimo nariu.
Parlamente K.Bartoševičius darbavosi Kultūros ir Ateities komitetuose, buvo Priklausomybių prevencijos komisijos narys.
Individualiai Seimo narys nepateikė nė vieno teisės aktų projekto, tačiau prisidėjo prie teisėkūros proceso kartu su kitais Seimo nariais įvairiais klausimais – nuo alkoholio, narkotikų iki aplinkosaugos ir švietimo.
Kuo įtariamas?
Pirmadienį K.Bartoševičius nustebino visuomenę netikėtu sprendimu atsisakyti Seimo nario mandato ir įvardino, kad tokį žingsnį jis pasirinko dėl „asmeninių priežasčių“.
Tačiau netrukus po to generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl parlamentaro neliečiamybės panaikinimo, siekiant jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Seimo narys įtariamas nusikalstamomis veikomis, numatytomis Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje.
Tai – mažamečio asmens seksualinis prievartavimas ir jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimas.
Anot prokuratūros, ikiteisminis tyrimas dėl to pradėtas dar lapkričio 15 dieną.
Tuo metu K.Bartoševičius, sulaukęs prokurorų įtarimų, juos neigia ir 15min teigė esantis ištiktas šoko.
Jis sakė, kad nebuvo informuotas apie vykstantį ikiteisminį tyrimą ir įtarimus neigė.