Registrų centro duomenimis, V. Usovas rugsėjo 18-ąją įsteigė įmonę „Kpb“, kuri registruota viename name Herkaus Manto gatvėje – patalpas sutiko suteikti kita bendrovė.
Dokumentuose nurodoma, jog 38-erių klaipėdietis yra vienintelis „Kpb“ akcininkas ir vadovas, įsipareigojęs apmokėti 1 tūkst. eurų vertės įstatinį kapitalą.
Prie bendrovės veiklos tikslų nurodyta konsultacinė verslo ir kito valdymo veikla, bendrieji patarimai ir konsultacijos, teisinių dokumentų rengimas, konsultacijos ir atstovavimas darbo ginčuose, taip pat kita veikla, neprieštaraujanti Lietuvos teisės aktams.
Šiemet birželio 20-ąją V. Usovas Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų nuosprendžiu pripažintas kaltu dėl lytinės aistros tenkinimo su jaunesniu nei 16 metų asmeniu, vaiko įtraukimo girtauti ir nugirdymo, nepilnamečių atžvilgiu atliktų tvirkinamųjų veiksmų ir grasinimo nužudyti.
Už tai jam skirta reali 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Šį nuosprendį V. Usovas, kuris viso proceso metu kaltės nepripažino, apskundė aukštesnės instancijos teismui, kuris bylą atvertė šią savaitę.
Bylos duomenimis, klaipėdietis 2013-2018 metais Klaipėdos, Tauragės, Kretingos rajonų bei Palangos ir Mažeikių apylinkėse automobiliuose ir šalia jų tenkino lytinę aistrą oraliniu ir kitokio fizinio sąlyčio būdu su nepilnamečiais už piniginį ir kitokį atlygį – telefono sąskaitos papildymą ar cigaretes.
Taip pat jis nepilnamečiams pirko, vaišino, siūlė bei davė gerti alkoholinius gėrimus, dėl ko pastarieji apsvaigdavo.
Dviem nepilnamečiams atsisakius automobilyje gerti bei tenkinti jo atžvilgiu lytinę aistrą bei vienam iš jų pagrasinus pranešti policijai, V. Usovas vaikui grasino pistoletu.
Nustatyta, jog jo aukomis dažniausiai tapdavo socialiai pažeidžiami vaikai, gyvenantys globos namuose, su alkoholiu piktnaudžiaujančiais ir jais nesirūpinančiais tėvais, skurdo kamuojamose šeimose.
Gavus informacijos apie šiuos nusikaltimus V. Usovas sulaikytas 2018 metų gegužę, o byla teisme buvo nagrinėjama nuo 2019-ųjų vasaros.
Dėl savo poelgių V. Usovas ir anksčiau turėjo reikalų teismuose. Juose klaipėdietis atsidūrė po to, kai negrąžino skolos žinomam Lietuvos krepšininkui, stipriausioje pasaulio lygoje NBA žaidžiančiam Jonui Valančiūnui.
2015-ųjų gegužę Lietuvos apeliacinis teismas nutarė, kad V. Usovas krepšininkui privalo grąžinti beveik 44 tūkst. eurų skolą bei per 3 tūkst. eurų palūkanų.
Šios bylos duomenimis, J. Valančiūnas klaipėdiečiui pinigus – iš viso bevik 153 tūkst. litų – skolino nuo 2012-ųjų vasario iki 2013 metų gegužės. Teismas konstatavo, kad paskolų suteikimo faktą įrodo krepšininko banko sąskaitų išrašai.
J. Valančiūnas ne kartą žodžiu ir raštu siuntė V. Usovui priminimus sumokėti skolas. Šis skolos neginčijo, bet nesutiko su jos suma, teigė, kad neturi pakankamai pinigų, bei prašė ją išdėstyti dalimis.
Krepšininkas sutiko, kad skola būtų grąžinta iki 2020-ųjų sausio pabaigos, parengė tai numatantį susitarimą, bet V. Usovas su juo nesutiko.
Kai krepšininkas 2014 metais kreipėsi į teismą, skolininkas jokio atsiliepimo nepateikė, tad sprendimas priimtas V. Usovui už akių, tačiau šis sprendimą skundė ir prašė civilinės bylos nagrinėjimą atnaujinti.
Klaipėdietis neigė dalį skolos ir pripažino, kad yra J. Valančiūnui skolingas tik 100 tūkst. litų.
Skolinti pinigai buvo naudojami keturračiam motociklui (11,3 tūkst. eurų), vandens motociklui (17,4 tūkst. eurų) ir automobiliui „Toyota“ (40,5 tūkst. eurų) pirkti.
V. Usovas taip pat teigė, kad savo vardu išsinuomojo butą, kuriame gyveno J. Valančiūnas, ir už tai mokėjo pats.
Klaipėdietis šio ginčo nagrinėjimo metu taip pat bandė įrodyti, kad su garsiu krepšininku yra bičiuliai – teismui pateikė nuotraukas, kuriose užfiksuota, kaip jie kartu leidžia laisvalaikį, be to, J. Valančiūnas naudojosi V. Usovo teikiamomis renginių vedėjo paslaugomis.