„Šie klaidingi kai kurių Lietuvos politikų pasisakymai dar labiau kenkia dvišaliams Kinijos ir Lietuvos santykiams, kenkia Lietuvos šalies patikimumui ir pagrindiniams jos žmonių interesams“, – nurodoma atstovybės išplatintame pareiškime.
G.Landsbergis buvo vienintelis iš aukšto rango Europos Sąjungos politikų, viešai parėmusių N.Pelosi vizitą Taivane.
Šioje autonominėje saloje nusileidus pareigūnės lėktuvui, Lietuvos diplomatijos vadovas „Twitter“ paskyroje pareiškė, jog N.Pelosi „gerokai plačiau atvėrė duris į Taivaną“.
„Esu tikras, kad netrukus pro jas įžengs ir kiti laisvės ir demokratijos gynėjai“, – tada teigė G.Landsbergis.
Pekino teigimu, Lietuva „sąmoningai pataikauja tam tikroms šalims ir interesų grupėms, manipuliuoja ideologija, o konfrontacija tarp Rytų ir Vakarų sukels tik konfliktą ir susipriešinimą“.
„Lietuva pažeidžia vienos Kinijos principą ir pagrindines tarptautinius santykius reglamentuojančias normas, o pritarimas „Taivano nepriklausomybės“ separatistiniams veiksmams tik dar labiau padidins įtampą Taivano sąsiauryje ir pakenks taikai bei stabilumui regione. „Taivano nepriklausomybės“ siekis veda į aklavietę, taip pat ir „Taivano nepriklausomybės“ rėmimas“, – nurodė diplomatinė atstovybė.
Jos teigimu, pasaulyje yra viena Kinija, o Taivanas – „neatsiejama Kinijos teritorijos dalis“.
Protestuodama dėl N.Pelosi vizito, Kinija nuo ketvirtadienio rengia didžiulio masto pratybas aplink Taivaną.
Anksčiau kariniai laivai ir lėktuvai retai kada kirsdavo sąsiaurio vidurio liniją, bet Kinijos įsibrovimų padažnėjo, kai 2020 metais Pekinas paskelbė, jog neoficiali linija nebeegzistuoja.
Šios linijos kirtimas yra opus, nes Taivano sąsiauris siauriausioje vietoje tėra 130 km pločio, tad įsibrovimai didina karinių incidentų riziką.