Abiturientų gebėjimai tikrinami pagal atskiras turinio sritis: sąvokų naudojimo, dėsnių taikymo, objektų, procesų, reiškinių ir modelių atpažinimo, apibūdinimo ir paaiškinimo bei kt.
Egzamino turinį sudaro programavimas (50 proc.), skaitinės informacijos apdorojimas skaičiuokle, tekstinių dokumentų maketavimas (po 20 proc.) bei saugus ir teisėtas informacijos ir interneto naudojimas (10 proc.).
Kandidatai užduotis atlieka elektroninėje egzamino užduoties atlikimo sistemoje. Dingus interneto ryšiui, egzamino laikas stabdomas ir pratęsiamas tiek laiko, kiek buvo sugaišta įkeliant atsargines užduotis į kiekvieno kandidato kompiuterį.
Laikant egzaminą galima naudoti šias programavimo aplinkas: FreePascal, CodeBlocks, DEV C++ ir Visual Studio Code Python LT.
„Jau antrus metus iš eilės programavimo užduotį galima atlikti naudojant „Python“ programavimo kalbą. Taip padidinamas egzamino prieinamumas, siekiama, kad mokiniai mokytųsi dirbti su moderniomis programomis“, – pabrėžia Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.
Praėjusiais metais informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą išlaikė 86 proc. kandidatų.