Joje dalyvavę kariniai laivai išžvalgė per 118 kvadratinių kilometrų km. plotą ir aptiko 10 jūrinių minų, 14 minų inkarų bei raketą, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Per operaciją taip pat aptiktos ir pažymėtos trijų nuskendusių laivų liekanos.
„Po Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo jūroje liko minos, todėl mūsų užduotis buvo pakrantę padaryti saugesne ne tik kariniams, bet ir civilių, žvejų laivams“, – pranešime spaudai teigė Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas.
Šią išminavimo operaciją organizavo Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, joje dalyvavo 12 karinių laivų ir keturios narų komandos, taip pat štabo karininkai iš dešimties šalių: Belgijos, Danijos, Estijos, Italijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Vokietijos. Dalis operacijoje dalyvavusių laivų priklauso NATO nuolatinės parengties priešmininės kovos junginiui ir Baltijos šalių priešmininės kovos eskadrai.
Išminavimo operacijos Baltijos jūroje vyksta nuo 1995 metų.
Manoma, kad vien minų per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus Baltijos jūroje buvo padėta apie 150 tūkst., iš kurių apie 30-40 tūkst. dar guli jūros dugne. Be to, nėra žinoma, kiek yra likusių nesprogusių aviacinių bombų, torpedų, raketų ar kitų sprogmenų.