Pernai šia linija buvo gauti 156 skundai ir pranešimai. Beveik pusę jų (69) sudarė pranešimai apie aplinkos taršos problemas, kone trečdalį (45) – pranešimai apie galimai neteisėtas statybas ir skundai dėl Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos pareigūnų galimai neteisėtų veiksmų.
40 gyventojų buvo nepatenkinti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės ir saugomų teritorijų pareigūnų veiksmais ar neveikimu, 16 – miškų kirtimais ir miškų pareigūnų veiksmais ir kt. Iš „karštąja linija“ gautos informacijos pasitvirtino daugiau kaip 45 proc., praneša Aplinkos ministerija.
Pavyzdžiui, patikrinus anoniminį pranešimą, kad Lazdijuose neteisėtai naudojami žemės gelmių ištekliai, iš tiesų buvo nustatyti pažeidimai. Įmonės vadovas buvo priverstas sumokėti 3000 Lt administracinę baudą ir atlyginti 1104 Lt aplinkai padarytą žalą. Atsakomybės neišvengė ir žemės savininkas, kuris žinojo, kad žvyras kasamas neteisėtai. Jam buvo skirta 100 Lt administracinė bauda ir pateiktas privalomas nurodymas rekultivuoti nelegalų karjerą.
Pasitvirtino ir Alytaus gyventojo atsiųstas pranešimas apie neteisėtą vienos Alytaus įmonės veiklą. Įmonės vadovui skirta 3000 Lt administracinė bauda ir pateiktas privalomas nurodymas nedelsiant tai veiklai – atliekų tvarkymui – gauti Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą.
Iš Molėtų rajono gyventojų gauta informacija leido imtis skubių veiksmų, kad būtų sustabdytas savavališkas miško kirtimas Molėtų rajone, Pašekščių kaime. Už neteisėtą miško kirtimą pažeidėjas sumokėjo 300 Lt administracinę baudą ir atlygino 436 Lt aplinkai padarytą žalą.
Gavus pranešimą apie neteisėtas statybas Vilniaus Tarandės gyvenamajame rajone, buvo atliktas patikrinimas. Pareigūnai nustatė šiurkščius statybos reikalavimų pažeidimus. Paaiškėjo, kad du gyvenamieji namai pastatyti be statybos leidimo. Dabar vyksta savavališkos statybos padarinių šalinimo procedūros.