Peticijoje siūloma jėgainės statybai rasti atokesnę nuo gyvenamųjų kvartalų vietą, penktadienį rašo „Kauno diena“.
Baiminamasi, kad išplėtus elektrinės pajėgumus, padidėtų tankiai gyvenamo mikrorajono tarša, bendruomenės taip pat baiminasi padidėsiančių transporto srautų. O taip pat netikima planais kūrenti katilą švariu biokuru – medienos atliekomis. Baiminamasi, kad vietoje to bus kūrenamos įvairios degios šiukšlės.
Bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas neslėpė, kad biokuro jėgainės statybos planai gali ir sužlugti, jei žmonės aktyviai priešinsis. „Jei patys gyventojai nenorės alternatyvos dujoms, šilumos piginimo, tai – jų pasirinkimas. Mes turėsime paisyti visuomenės nuomonės“, – teigė jis.
R.Bako teigimu, biokuro jėgainė kūrentų švarų kurą ir neterštų aplinkos. „Tokie projektai įgyvendinami Skandinavijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Mes lygiai taip pat privalome laikytis aplinkosaugos reikalavimų. Vilniuje, Savanorių prospekte jau aštuoneri metai sėkmingai veikia biokuro katilinė. Ten irgi yra gyvenamųjų namų“, – aiškino R.Bakas. Jis užsiminė, kad Kaune ne pirmą kartą mėginama sužlugdyti biokuro jėgainių statybas.
Anksčiau žmonės išsireikalavo, kad būtų atliekama išsami poveikio aplinkai studija.