„Stirniuką pamačiau beįsitaisantį pievutėje grįždama po grybavimo. Pradėjau eiti arčiau link jo. Jis ir toliau gulėjo. Maniau, man širdis sustos iš susijaudinimo, bijojau, kad nepabėgtų, nes norėjosi nufotografuoti“, – šiltų emocijų neslėpė Danguolė Kybartienė.
Pašnekovė atviravo, kad galiausiai mažylis pašokęs nubėgo į visai netoliese buvusį mišką. Tai rodo, kad jis buvo sveikas, nesužeistas.
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ Gamtos fotografijos skyriaus vedėju dirbantis Aleksandras Naryškinas atskleidė, kad toks reiškinys vasaros pabaigoje–rudens pradžioje nėra išskirtinis.
„Tai natūrali elgsena, kai stirna palieka stirniuką pasislėpusį pievoje. Ji vėliau grįžta, pamaitina mažylį. Žmogui, pamačiusiam taip besislepiantį stirniuką reikėtų jo negąsdinti, eiti šalin, jokiu būdu nebandyti liesti“, – patarė A.Naryškinas.
Gamtininko teigimu, ne visi stirniukai gimsta vienodu laiku, tad ir pievoje besislepiančius galima pamatyti skirtingu laiku. Tačiau bene svarbiausia – neliesti radinio, nes žmogaus kvapas gali pridaryti rimtos žalos.
„Gali nutikti taip, kad žmogaus kvapo išsigandusi motina paliks stirniuką ir jo nebeaugins,“ – paaiškino specialistas.