2022 06 02

Pikete prie Rusijos konsulato su svetimu plakatu stovėjusi klaipėdietė pasiskundė teismui

Klaipėdietės, prie Rusijos konsulato stovėjusios su plakatu, kuriame įžvelgta svastika, byla nukeliavo į teismą. Moteris į teismą kreipėsi skųsdama policijos pareigūnų priimtą nutarimą, kuriuo jie jai skyrė įspėjimą.
Rusijos konsulatas Klaipėdoje
Rusijos konsulatas Klaipėdoje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Byloje nustatyta, kad vyriausioji patrulė tarnybiniu pranešimu informavo apie tai, jog 2022 m. kovo 23 d. buvo gautas pranešimas, kad asmuo, važiuodamas gatve, matė, kaip stotelėje prie rusų ambasados stovi asmenys su plakatais, kuriuose – svastikos ženklai.

Stovėjo su svetimu plakatu

Atvykus šiuo adresu, V. P. ir V. J. stovėjo su plakatais, kuriuose buvo nupiešti galimai svastikos ženklai. Plakatai buvo paimti. Apžiūrėjus paimtus plakatus, matėsi, jog nupiešta nacistinė svastika.

2022 m. kovo 23 d. buvo bendrauta su V. J., kuri nurodė, jog protesto metu prie Rusijos Federacijos ambasados naudojo plakatus, kuriose nupiešta nacistinė svastika, ir tai yra protesto prieš Rusijos Federacijos agresiją prieš Ukrainą išraiška.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Piketas prie Rusijos konsulato Klaipėdoje
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Piketas prie Rusijos konsulato Klaipėdoje

Moteriai buvo surašytas oficialus įspėjimas dėl neleistino priešingo visuomenės ar jos narių interesams elgesio. Buvo priimtas nutarimas nutraukti administracinio nusižengimo bylos teiseną pagal 524 straipsnį nenustačius moters veiksmuose tiesioginės tyčios.

Pareiškėja, nesutikdama su šiuo nutarimu ir oficialiu įspėjimu, skundu prašė juos panaikinti kaip perteklinius teisėtvarkos veiksmus. Ji skunde teigė, kad nei nutarimas, nei įspėjimas jai neturėjo būti surašyti, nes ji jokio plakato su nacistine svastika nedemonstravo. Visi plakatai buvo kito asmens, o ji buvo tik piketo dalyvė.

Teismas skundą atmetė

Teismas, išnagrinėjęs skundą, nustatė, kad policijos pareigūnams buvo pagrindas įtarti, jog galimai yra daromas administracinis nusižengimas bei V. J. veikoje yra administracinio nusižengimo sudėties, kadangi pati pareiškėja neneigė dalyvavusi pikete ir žinojusi, jog jame yra demonstruojami plakatai su nacistine svastika.

Policijos pareigūnams, gavus pranešimą, kilo pareiga atlikti administracinio nusižengimo tyrimą ir jie privalėjo imtis visų priemonių, kad būtų visapusiškai ištirtos aplinkybės, nes tokia pareiga policijos pareigūnams kyla pagal įstatymus.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Rusijos konsulato Klaipėdoje
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Rusijos konsulato Klaipėdoje

Teismas sprendė, jog, atlikus administracinio nusižengimo bylos tyrimą, teisena, pradėta V. J. atžvilgiu, nutraukta, nenustačius jos veiksmuose tiesioginės tyčios, t. y., kad nebuvo gauta duomenų apie tai, jog V. J. nacistinę svastiką naudojo propaguodama nacistines idėjas, okupacinį režimą, skatindama nacistinę bei panašią simboliką naudojančių antidemokratines idėjas propaguojančių organizacijų kūrimąsi.

Tai reiškia, kad jokių neigiamų teisinių pasekmių dėl pradėtos administracinio nusižengimo bylos teisenos pareiškėja negali patirti, nepriklausomai nuo to, kokiu pagrindu ši teisena buvo nutraukta. Be to, oficialus įspėjimas –dokumentas, kuris pagal savo esmę ir paskirtį yra skirtas tik prevenciškai įspėti asmenį, –asmeniui nesukelia jokių teisinių pasekmių, todėl teismas V. J. skundą atmetė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis