„Prieš metus užrašiau savo vaiką į lopšelį-darželį „Pilaitukas“, o biurokratai nusprendė, kad mano vaikas į jį neis, nes gyvena ne toje gatvėje“, – piktinosi „15 min“ skaitytojas Darius.
„Savivaldybė mūsų darželiui buvo patikėjusi registruoti visus norinčius lankyti „Pilaituką“, kuris buvo tebestatomas. Keletą metų tai darėme, tačiau prieš kelias dienas Vilniaus savivaldybė nusprendė vaikus suskirstyti pagal mikrorajono gatves. Dėl to dalis, net ir pirmiausia užsirašiusiųjų į Pilaituką, nebeteko teisės lankyti šį darželį“, – sakė kito Pilaitės lopšelio-darželio „Gilužis“ direktoriaus pavaduotoja Arvyda Markūnienė.
Anot jos, vienintelis šiuo metu Pilaitėje veikiantis darželis „Gilužis“ yra perpildytas.
Pasipiktinimas buvo išgirstas
Tėvams pasipiktinus ir grasinant streikais, savivaldybės atstovai paskutinę minutę pakeitė savo sprendimą.
„Ką tik nusprendėme, jog vaikų sąrašai į naująjį „Pilaituko“ darželį bus sudarinėjami pagal senąją sistemą, t.y., pagal eiliškumą, kaip vaikai buvo užregistruoti, o ne pagal gyvenamąją vietą“, – vakar vakare priimtą sprendimą aiškino savivaldybės švietimo skyriaus neformaliojo švietimo poskyrio vyriausioji specialistė Vidmanta Kibirkštienė.
Į „Pilaituko“ darželį šiuo metu užrašyta apie 700 vaikų. Darželyje yra vietos maždaug 280 darželinukų, tačiau pradžioje ne visos grupės bus atidarytos. Spalio 7 d. atidarius „Pilaituką“, jį lankyti pradės 145 vaikų. Jų sąrašas bus paskelbtas iki spalio 1 d. Šią dieną pirmą kartą į darbą susirinks ir „Pilaituko“ darbuotojai.
Savivaldybei patogiau
„Gilužio“ direktoriaus pavaduotoja A.Markūnienė sakė, kad, jei būtų įsigaliojusi nauja savivaldybės siūloma vaikų priėmimo į „Pilaituką“ tvarka ir vaikai būtų skirstomi pagal gyvenamąją vietą, tuomet būtų reikėję išvaryti kai kuriuos „Gilužį“ lankančius vaikus.
„Gyventojai buvo baisiai apgauti, o savivaldybėje atsakingi žmonės nekėlė telefono. Vaikų tėvai skųstis ėjo pas mus, bet mes, deja, padėti negalėjome. Rajonas nedidelis, šie du darželiai vienas šalia kito, o jie dar gatvėmis suskirsto“, – sakė A.Markūnienė.
Savivaldybės kultūros ir ugdymo departamento direktorė Lijana Kairienė tikino, kad savivaldybės siūloma tvarka būtų buvusi patogesnė.
„Skirstant pagal gatves, vaikams darželiai būtų arčiau namų“, – aiškino ji.
Tėvai tokius valdininkų argumentus vadino nelogiškais.
„Pilaitėje tarp šių dviejų darželių yra gal 50-100 m atstumas, be to, daugelis tėvų vaikus veža į darbą automobiliu, tad apie kokį artumą galime kalbėti“, – sakė Darius.