2011 11 30

Pirmą kartą Lietuvoje atlikta kepenų retransplantacija

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (toliau – Santariškių klinikos) transplantologų grupė, vadovaujama prof. Kęstučio Strupo, pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse lapkričio 13 d. atliko kepenų retransplantaciją (pakartotiną kepenų transplantaciją). Santariškių klinikose tai – keturiasdešimt antrasis kepenų persodinimas.
Organų transplantacijos operacija
Organų transplantacijos operacija / „Scanpix“ nuotr.

Retransplantacija atlikta 51-erių metų pacientui, kuriam pirmoji kepenų transplantacija dėl kepenų vėžio buvo atlikta prieš metus. Pasak medikų, paciento būklė dėl progresuojančio transplantuoto organo nepakankamumo sparčiai blogėjo. Teko jį įtraukti į skubios transplantacijos laukiančiųjų sąrašą. Atsiradus donorui, buvo atlikta pakartotinė kepenų persodinimo operacija.

„Tokiai operacijai ryžomės tik todėl, kad mūsų ligoninėje yra ypatingi medikai, galintys atlikti pačias sudėtingiausias operacijas. Galime pasidžiaugti, kad mes esame sukaupę didžiausią kepenų transplantavimo patirtį ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse“, – teigė retransplantacijai vadovavęs profesorius K.Strupas.

Anot jo, tokių pakartotinų kepenų transplantacijų pasaulyje atliekama iki 20 proc. „Jos yra žymiai rizikingesnės, nes yra daugiau pavojų dėl galimų komplikacijų ar infekcijų. Turint galvoje, kad šiuo, konkrečiu atveju, kepenų retransplantacija buvo onkologiniam pacientui, medikų profesionalumas ir ligoninės daugiaprofiliškumas – ypač svarbus, o Santariškių klinikose dabar yra sudarytos unikalios galimybės diagnozuoti ir gydyti įvairias onkologines ligas bei jų komplikacijas“, – sakė prof. K.Strupas.

Pasak profesoriaus, Santariškių klinikose dirba įvairių sričių specialistai. Čia yra aktyviausias transplantacijos centras Baltijos regione. Galima didžiuotis kaulų čiulpų, inkstų (net ir esant nesuderinamoms kraujo grupėms), širdies, ragenų, kepenų bei simultaninių (inkstų-kasos) transplantacijų pasiekimais. „Mums, medikams, ypač malonu dirbti tokioje ligoninėje, kuri yra pripažinta transplantacijų lydere ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kur jungtinės mūsų anesteziologų, chirurgų, angiochirurgų ir urologų transplantologų grupės dirba per kelias ligoninės operacines, o už operacinės ribų triūsia gastroenterologai, nefrologai, imunologai bei reanimatologai“, – dalinosi įspūdžiais prof. K.Strupas. Pasak profesoriaus, šie specialistai yra medicinos brangakmeniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai