Statistikos departamento BNS pateiktais duomenimis, per šešis šių metų mėnesius iš Lietuvos išvyko 22,6 tūkst. gyventojų. 2014 metais per pirmąjį pusmetį išvyko 17 tūkst. žmonių.
Kita vertus, padaugėjo ir grįžtančių Lietuvos piliečių. Į šalį pirmąjį šių metų pusmetį iš viso atvyko 12,6 tūkst. asmenų, keturi penktadaliai iš jų – Lietuvos piliečiai. Pernai tuo pat metu į šalį atvyko 10,8 tūkst. žmonių.
Statistikos departamento atstovai pastebėjo neįprastą tendenciją, kad šiemet į užsienį išvyko daugiau vyrų nei moterų – vyrai sudarė 57 proc. emigrantų.
Departamento ryšių su visuomene vyriausioji specialistė Birutė Stolytė BNS sakė, kad ankstesniais metais iš Lietuvos išvykstančių vyrų ir moterų buvo fiksuojama po lygiai.
Statistikos departamento atstovai nekomentavo, ar emigracijos šuolis gali būti susijęs su daliniu šauktinių grąžinimu, apie kurį Lietuvos valdžia paskelbė šiemet vasarį.
Kaip ir anksčiau, dauguma lietuvių išvyksta į Jungtinę Karalystę, ją pasirenka apie pusė emigrantų.
Tebevilioja labiau išsivysčiusios šalys
Ši kova primena lengvo svorio boksininką išleistą į ringą prieš sunkiausios kategorijos varžovą, – Gitanas Nausėda.
Ekonomistas Gitanas Nausėda sakė, kad šis skaičius yra „šiek tie gąsdinantis“, o pagrindinė priežastis ta, kad Lietuvai iki šiol sunku konkuruoti su geriau išsivysčiusioms Vakarų Europos valstybėmis.
„Ši kova primena lengvo svorio boksininką išleistą į ringą prieš sunkiausios kategorijos varžovą“, – Žinių radijui sakė SEB banko prezidento patarėjas. Jo teigimu, didesnę emigraciją iš Lietuvos nei kaimyninių šalių daugiausia lemia istorinė patirtis.
„Nordea“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas sakė, kad emigraciją galėjo paskatinti atsigaunanti Vakarų Europos ekonomika. Jis šias tendencijas siejo ir su šauktinių Lietuvoje grąžinimu.
„Galbūt jie nėra faktiškai išvažiavę , galbūt jie tik persiregistravo į užsienio valstybes pas gimines, draugus, kad sumažinti tą neapibrėžtumą – jei gyveni užsienyje, tą žmogų sunkiau prisišaukti į karinę tarnybą“, – Žinių radijui sakė Ž.Mauricas.