Seimo rinkimus šį sekmadienį B.Petkevič laimėjo Šalčininkų–Vilniaus vienmandatėje apygardoje. Taip pat į Seimą Medininkų vienmandatėje išrinktas jos partijos kolega, parlamentaras Česlavas Olševskis. Antakalnio vienmandatėje į Seimą pirmajame rinkimų ture išrinkta konservatorių sąrašo vedlė Ingrida Šimonytė.
B.Petkevič atstovaujama LLRA-KŠS naujos kadencijos Seime savo frakcijos neturės, nes rinkimuose daugiamandatėje apygardoje partija neįveikė 5 proc. barjero (sulaukė 4,82 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų palaikymo), o į antrąjį turą vienmandatėse pateko trys jos kandidatės.
Už V.Tomaševskį pasakyti negali
B.Petkevič aiškino, kad LLRA-KŠS Seimo rinkimuose pasirodė gerai, mat kampanijos metu esą buvo labai daug negatyvo.
„Nes tikrai priešrinkiminė kampanija, aš manau, buvo nelabai švari ir labai sunku buvo kandidatuoti ir lygiuotis į kitas partijas. Vis tiek mes visada esame ir buvome ties ta 5 procentų riba ir galėjo ir taip atsitikti, kad šį kartą mes nepatekome“, – vertino ji.
Vis tiek mes visada esame ir buvome ties ta 5 procentų riba ir galėjo ir taip atsitikti, kad šį kartą mes nepatekome.
LLRA-KŠS lyderis Valdemaras Tomaševskis žadėjo, kad neperlipus šio slenksčio, jis trauksis iš partijos pirmininko posto.
Pirmadienį jis sakė, kad prisiima atsakomybę už rezultatus ir „iš to išplaukia kiti veiksmai“.
„Negaliu pasakyti nei už poną V.Tomaševskį, nei už visą partiją. Bet, tikiuosi, kad mes irgi padarysime išvadas. Taip, mes darysime išvadas, analizuosime mūsų situaciją, nes tikrai mes tikėjomės bent jau pereiti tą 5 procentų barjerą“, – komentavo B.Petkevič.
Bendrai vertindama Seimo rinkimų rezultatus, ji sakė besitikėjusi, kad juos laimės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
„Bet pažiūrėsime dar per antrą turą. Šiaip tai nežinau, per COVID gal truputėlį pasikeitė ir žmonių mąstysena apie gyvenimą, apie valstybę. Gal tai irgi turėjo įtakos mūsų politinei padėčiai išvis ir žmonių pasirinkimui. Žmonės visą laiką nori permainų ir čia nepakeisi. Vis tiek palygina savo gyvenimą ir prieš tai, ir po to – galbūt kai kurie dalykai jau yra pasenę, galbūt reikia naujų idėjų ir sumanymų“, – svarstė B.Petkevič.
Galbūt kai kurie dalykai jau yra pasenę, galbūt reikia naujų idėjų ir sumanymų.
Dėl darbo frakcijoje – partijos sprendimas
Lapkritį parlamentarės pareigas eiti pradėsianti B.Petkevič nežino, kokioje Seimo frakcijoje dirbs – Mišrioje Seimo narių grupėje ar jungsis prie kokios partijos frakcijos.
„Mes matysime tikriausiai po dviejų savaičių, kaip viskas bus ir kokios bus koalicijos, ir tada žiūrėsime. Aš manau, čia ne tik mano bus sprendimas, bet, aišku, ir partinis“, – komentavo LLRA-KŠS atstovė.
B.Petkevič Seime save mato dirbančią socialinėje, švietimo srityse, su jaunimu.
„Aš manau, kad ir Žmogaus teisių komitetas irgi mane domintų kaip būsimą Seimo narę, nes vis tiek palaikau tautines mažumas: ir lenkų, ir rusų, ir visas Lietuvos. Tad, manau, kad čia būtų gera sritis pasireikšti“, – kalbėjo būsimoji parlamentarė.
Aš manau, kad ir Žmogaus teisių komitetas irgi mane domintų kaip būsimą Seimo narę, nes vis tiek palaikau tautines mažumas: ir lenkų, ir rusų, ir visas Lietuvos.
Paklausta, ar buvo nusiteikusi rinkimus į Seimą laimėti pirmajame ture, ar tai jai buvo staigmena, B.Petkevič sakė neturėjusi tokio tikslo.
„Žmonės yra įvairių pažiūrų, net ir mūsų Šalčininkų rajone. Tai buvo sunku numanyti. Bet ir tikėjausi, nes vis tiek aš čia padariau nemažai darbų per savo kadencijas ir kaip mero patarėja, ir kaip administracijos direktoriaus pavaduotoja. Tad, manau, kad truputėlį ir tikėjausi, nes mano darbai irgi yra matomi“, – teigė ji.
B.Petkevič pirmą kartą dirbs Seime. Tai, anot LLRA-KŠS atstovės, ją šiek tiek gąsdina.
„Man tai nauja, aš esu savivaldybininkė, galiu sakyti. Bet, kita vertus, niekas negimsta Seimo nariais, eina į politiką iš įvairių sričių. Mane motyvuoja, kad aš galėsiu išmokti naujų dalykų“, – aiškino ji.