Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 04 19 /17:59

Visi išteisinti, E.Masiulis pinigus ėmė, bet nėra įrodymų, kad ne sau

2169 dienos – arba 5 metai, 11 mėnesių ir 8 dienos. Tiek laiko praėjo nuo gegužės ketvirtadienio ryto, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba išplatino lakonišką pranešimą apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu. Šis tyrimas virto viena didžiausių Lietuvos politinės korupcijos bylų. Antradienį Vilniaus apygardos teisme nuosprendžius išgirdo buvę ir esami Seimo nariai, verslininkas, vienas didžiausių verslo koncernų Lietuvoje ir dvi parlamentinės partijos.
Raimondas Kurlianskis
Raimondas Kurlianskis, Eligijus Masiulis, Darius Mockus / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Teismas verdiktą pradeda skelbti 13.30 val.

Specialų 15min pasakojimą apie šią bylą skaitykite čia: Nuo eurų butelio dėžutėje iki nuosprendžio

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

S.Skvernelis atkirto V.Mitalui

17:59 Atnaujinta 19:24

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis, komentuodamas išteisinamąjį sprendimą politinės korupcijos byloje, daugiau dėmesio skyrė ne sprendimui, o vieno Laisvės partijos lyderių Vytauto Mitalo pastabai, kad dėl šios bylos daugiau laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, gavusi progą sudaryti Vyriausybę, kuriai vadovavo S.Skvernelis.

„Toks jausmas, kad kieno valdžia, to ir teisingumas. Kokie iškalbingi Seimo pirmininkės ir vicepirmininko V.Mitalo pasisakymai... Pastarasis retoriškai klausia, kaip Lietuva būtų atrodžiusi be praėjusios kadencijos politinės daugumos valdymo? Atsakau. Paprastai – chirurgai, kuriems „menamai ir galimai“ įbruko 100 Eur kyšį, būtų teisiami, o liberalų (su visomis pakraipomis) elitas sėkmingai imtų paskolas dėžutėse, ir tai būtų tik „neetiškas politikams“ elgesys.

Tai emocijos po teismo sprendimo. Pirmojo, tikėtina, negalutinio“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė S.Skvernelis.

Seimo pirmininkė pripažįsta klaidą

17:54

Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen, iš karto po politinės korupcijos dalyvius, tarp jų ir tris buvusius liberalus bei visą Liberalų sąjūdį išteisinusio teismo sprendimo, pareiškusi, kad tokio teismo sprendimo ir tikėjosi, pripažino klaidą, kad netiksliai suformulavo mintis, ir pabrėžė, kad turėjo omeny tik teismo sprendimo dalį dėl Liberalų sąjūdžio.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

„Tokio teismo sprendimo ir tikėjausi. Gerai, kad baigėsi šis ilgas ir sekinantis procesas.

Tikiu Liberalų sąjūdžio žmonėmis, kurie šiandien kuria partiją ir rūpinasi jos ateitimi. Esu dėkinga kiekvienam, kas tikėjo mūsų partija sunkiausiu metu. Šiandien džiaugiuosi matydama, kaip dirba ir keičiasi skyriai, kaip prie mūsų jungiasi nauji entuziastingi žmonės.

Šiemet partija atsinaujins ir vizualiai, turime paruošę įvairių naujienų, kurias pristatysime artimiausiu metu“, – savo paskyroje „Facebook“ iš karto po teismo sprendimo parašė ji.

Sulaukusi daug kritikos V.Čmilytė-Nielsen patikslino, kad taip įvertino teismo sprendimo dalį dėl Liberalų sąjūdžio.

Galiausiai ji pripažino klaidą.

„Taip, padariau klaidą paskelbdama tokį dviprasmį įrašą. Neįvertinusi, kad jį skaitantys galvos apie visą teismo sprendimą, o ne tik Liberalų sąjūdį liečiančią jo dalį.

Taip, kritika, kurią dabar gaunu FB, pagrįsta, gera pamoka dėl skelbiamų minčių tikslumo. Turėjau mintį apie sprendimą formuluoti kuo aiškiau“, – rašė Seimo pirmininkė.

 

Ekspertai: „MG grupė“ didelės žalos nepatyrė, bet politikų ir verslo santykiai tapo skaidresni

16:17

Antradienį teismui paskelbus sprendimą dėl nuo 2016 m. nagrinėtos korupcijos bylos, „MG grupė“ (buvusi „MG Baltic“), galėjusi sulaukti net iki 1,5 mln. eurų baudos, buvo išteisinta. Taip pat išteisinti ir į skandalą įsivėlę politikai. 15min kalbinti ekspertai teigė, kad net ir gavus baudą, poveikis koncernui būtų buvęs minimalus.

Antradienį Vilniaus apygardos teisme priimtu nuosprendžiu „MG grupė“ (buvusi „MG Baltic“) buvo išteisinta, nors prokuroras siūlė bendrovei skirti 1,5 mln. eurų bauda.

Finansiškai įmonei tai nebūtų buvusi didelė suma – pavyzdžiui, koncerno konsoliduotas grynasis pelnas 2021 m. buvo 30,406 mln. eurų, nurodoma Registrų centrui pateiktoje „MG Baltic“ ataskaitoje.

Potenciali bauda būtų siekusi nepilnus 5 proc. nuo pernykščio grupės pelno.

Vis dėlto, jei byla nenukeliaus į aukštesnės instancijos teismus, bendrovė liks švari ir jokių baudų nesulauks.

15min kalbintas rinkodaros ekspertas Giedrius Juozapavičius sakė, kad net jei teismo sprendimas nebus pakeistas aukštesnėje instancijoje, bent jau reputacinė žala koncernui išliks. „Įtaką reputacijai neabejotinai padarė“, – kalbėjo jis.

Pašnekovas pastebėjo, kad bendrovė mažiau nukentėjo dar ir dėl to, kad neturi vieno produkto, į kurį vartotojas galėtų nukreipti savo vienokią ar kitokią savo poziciją. Tą buvo galima pastebėti „Grigeo“ gaminių boikoto atveju po Kuršių taršos skandalo ar dabar vykstančių akcijų dėl „Vičiūnų“ pozicijos Rusijos invazijos į Ukrainą atžvilgiu.

„Jų [„MG grupės“] portfelis yra diversifikuotas – logiška, kad poveikis galutiniam vartotojui nėra tiek taiklus. Mano manymu, tos įmonės poveikį daug skaudžiau patiria per kitas dalis – pavyzdžiui, darbdavio įvaizdį“, – kalbėjo G.Juozapavičius.

15min kalbintas „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas prognozavo, kad byla aukštesnės instancijos teismuose gali trukti dar ne vienerius metus.

„Šį istorija tęsis. Bus labai įdomu, kaip į šią situaciją pažvelgs Apeliacinis teismas. Išgirdome įdomų teismo nuosprendį“, – kalbėjo pašnekovas.

Jis pastebėjo, kad per pastaruosius bylos nagrinėjimo metus Lietuvos politika tapo skaidresnė. „Turime geriau veikiantį lobistinės veiklos įstatymą, turime žymiai daugiau duomenų ir informacijos apie tai, su kuo susitikinėja politikai, kaip priiminėja sprendimus“, – kalbėjo S.Muravjovas.

Pašnekovas pridūrė, kad verslo ir politikos santykis per šiuos metus taip pat „šiek tiek“ pasikeitė į gerąją pusę.

„Aš matau daugiau skaidrumo verslo ir viešojo sektoriaus atstovų santykyje, tačiau ir čia pasigendu didesnės verslininkų iniciatyvos. Iš mūsų tyrimų matome, kad visa atsakomybė už korupcinių rizikų suvaldymą yra užkraunama ant viešojo sektoriaus pečių“, – kalbėjo pašnekovas.

Daugiau skaitykite: Ekspertai apie bylos atomazgą: tikrieji pralaimėtojai yra politikai, ne verslas

E.Gentvilas: prokuroras J.Laucius turėtų gelbėti „reputacijos likučius“

15:52

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius turėtų gelbėti savo „reputacijos likučius“ ir neskųsti išteisinamojo nuosprendžio „MG grupės“, anksčiau besivadinusios koncernu „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje visa apimtimi, sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Anot jo, prokuroras kaltinamajame akte „nekaltino partijos niekuo“, teismo procese nė vienas posėdis taip pat nebuvo skirtas partijos ir jos institucijų veiklai analizuoti, o kaltinimai buvo pareikšti dėl „partijos vienasmenio valdymo organo – partijos pirmininko galimai nusikalstamos veikos“.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Eugenijus Gentvilas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Eugenijus Gentvilas

„Spėju, kad prokuroras Laucius, gavęs visais klausimais per savo reputaciją, nesiryš visa apimtimi skųsti savo sprendimo“, – žurnalistams Seime antradienį sakė E.Gentvilas.

„Manau, kad prokuroras Laucius turėtų, vertinu jo galimą logiką, turėtų galvoti apie tai, kaip išgelbėti savo reputacijos likučius. Tai jis turėtų skųsti galbūt pavienius epizodus, gal susijusius su fiziniais asmenimis, susijusius su realių pinigų pasirodymu“, – teigė jis.

Politikas pabrėžė, kad „prokuroro argumentai ir Specialiųjų tyrimų tarnybos surinkti tariami įrodymai neįtikino teismo“. Jis pats sako pasitikintis Lietuvos teisingumu.

„Iš kitos pusės, gali atsirasti pavienis prokuroras, kuriam pasirodo, kad reikia kaltinimais pasitaškyti iš kairės į dešinę kaip klebonui su krapyla“, – kalbėjo E.Gentvilas.

Vilniaus apygardos teismas antradienį paskelbė išteisinantis visus kaltinamuosius vienoje didžiausių ir garsiausių politinės korupcijos bylų.

Daugiau skaitykite: Nuosprendis korupcijos byloje: politikai ir džiaugiasi, ir stebisi, įtaria teisėsaugos darbo broką

Advokatai triumfuoja, bet nujaučia bylos tęsinį

15:32

„Tikrai malonu išgirsti savo išsakytus argumentus tarp teismo paskelbtų nuosprendžio motyvų“, – pasidžiaugė Vytauto Gapšio advokatas Mindaugas Barkauskas, plačiau pirminio verdikto komentuoti kol kas nenorėjęs. Teisininkas pridūrė, kad šis rezonansinis baudžiamosios teisės ginčas tikriausiai dar persikels į aukštesnės instancijos teismą.

Panašiai santūrios pozicijos po posėdžio antradienį laikėsi ir bene garsiausio išteisintojo E.Masiulio gynėjas Ruslanas Boiko, kartojęs, kad viską pakankamai išsamiai pakomentavo asmeniškai kaltinamasis. R.Boiko tuo pačiu replikavo, jog „dar susitiksim“, taip pat planuodamas dirbti ateityje peržiūrint šią bylą apeliacine tvarka.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Raimondas Kurlianskis, Simonas Slapšinskas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Raimondas Kurlianskis, Simonas Slapšinskas

G.Steponavičiaus gynėjas Rimgaudas Černius pareiškė, kad tokio verdikto ir tikėjosi. Jis pabrėžė, kad išteisinamajame nuosprendyje teismas „savaip“ sudėliojo argumentus, kodėl, kolegijos vertinimu, visi prokuratūros kaltinimai šioje byloje nepasitvirtino. Tačiau tarp savo ginamojo ir kitų kaltinamųjų išteisinimo motyvų R.Černius girdėjo ir gynybos argumentus atitinkančių teisinių gaidų.

Nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios nuolat teikėme skundus apie vadovaujančio prokuroro šališkumą, tyrime naudojamų duomenų selektyvumą, pernelyg laisvą interpretavimą.

R.Kurlianskį šiame teisme gynęs advokatas Simonas Slapšinskas irgi antrino kolegai, kad išteisinamojo nuosprendžio paskelbimas anaiptol nebuvo staigmena. Anot S.Slapšinsko, valstybinis kaltinimas šioje byloje yra susilaukęs daug gynybos kritikos, advokatas palankiai vertina, kad į ją atsižvelgė ir teismas. Tiesa, kol kas tik pirmosios instancijos.

„Nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios nuolat teikėme skundus apie vadovaujančio prokuroro šališkumą, tyrime naudojamų duomenų selektyvumą, pernelyg laisvą interpretaciją. Labai gaila, kad ikiteisminio tyrimo stadijoje prokuratūros vadovybė į tai demonstratyviai ir sąmoningai nereagavo. Džiaugiamės, kad reagavo teismas“, – 15min kalbėjo S.Slapšinskas.

R.Kurlianskis: visada sakiau, kad tuščias puodas garsiai skamba

15:30

 „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje išteisintas buvęs koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis sako, kad padarė viską, ką galėjo, kad apsigintų.

Verslininkas tvirtino, kad prokuroro argumentai apie jo politinę korupciją visą laiką buvo tušti, tačiau teigė, jog ši pergalė nėra galutinė.

„Nė viena pergalė nėra galutinė ir šita taip pat nėra galutinė. Antra, aš visą laiką sakydavau, kad tuščias puodas garsiai skamba, tiesą sakant, aš ir įrodinėjau tai apie (...) keturis metus laiko, kad prokuroras yra tuščias puodas. Teismas su mano argumentas ir įrodymais sutiko“, – žurnalistams antradienį sakė R.Kurlianskis.

„Aš manau, kad aš padariau, ir mano gynėjai padarė viską kaip įmanoma geriausiai. Tai tokį rezultatą ir turime“, – pridūrė jis.

R.Kurlianskis neatsakė į klausimą, ar ateityje bandys remti partijas ar politikus.

Daugiau skaitykite: R.Kurlianskis: visada sakiau, kad tuščias puodas garsiai skamba

Prezidentas nekomentuoja „MG grupės“ bylos, ragina taip elgtis kitus politikus

15:24

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pareiškė nekomentuosiantis išteisinamojo nuosprendžio „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje ir paragino nuo vertinimų susilaikyti kitus politikus.

„Prezidentas nekomentuos sprendimo dėl konkrečios bylos, kuri dar gali būti svarstoma aukštesnės instancijos teismuose“, – teigiama BNS atsiųstame komentare.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija apie situaciją Ukrainoje
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija apie situaciją Ukrainoje

„Prezidento nuomone, tiek Seimo pirmininkė, tiek kiti politikai turėtų susilaikyti nuo vertinimų apie tai, kokio verdikto byloje jie tikėjosi, nes visuomenei gali kilti rimtų abejonių dėl politinių lūkesčių materializavimosi, kas teisinėje ir demokratinėje valstybėje yra netoleruotina“, – nurodoma jame.

Vilniaus apygardos teismas antradienį išteisino visus kaltinamuosius vienoje didžiausių ir garsiausių politinės korupcijos bylų.

 

E.Masiulis: „Šiandien esu labai pažeistas“

15:23 Atnaujinta 15:47

Išteisinimo politinės korupcijos byloje sulaukęs buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis žurnalistams po nuosprendžio sakė, jog džiaugiasi išteisinimu, bet apkaltino kaltinimą palaikiusį prokurorą Justą Laucių galbūt dariusį karjerą.

E.Masiulis tvirtina, kad yra pasiruošęs ir tolimesnei gynybai, jeigu prokuratūra skųs pirmosios instancijos teismo sprendimą.

„Šis prokuroras tikrai turbūt neras viduje moralinių principų pasakyti bent jau atsiprašau, bet kokia kaina bandys įrodinėti savo išgalvotus argumentus aukštesnėse instancijose, bet mes esame pasiruošę ir toliau ginti tuos argumentus“, – teigė E.Masiulis.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Eligijus Masiulis
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Eligijus Masiulis

„Šiandien esu labai pažeistas, nes ta byla man kainavo labai daug visus tuos šešis metus“, – sakė E.Masiulis. Jis dar teigė negalįs atsakyti į klausimą, ką veiks ateity, nes mano, jog teismo sprendimas bus skundžiamas.

Jis kol kas nekomentavo, ar ketina gaivinti savo politinę karjerą.

„Aš šiandien nieko negaivinsiu. Emociškai, kaip žmogus, esu labai giliai pažeistas, nes visa šita byla man kainavo labai daug nepagrįstų priekaištų, pasmerkimų, bet lygiai taip pat džiaugiuosi, kad Lietuvoj yra labai daug žmonių, pažįstamų, artimų žmonių, kurie visada manimi tikėjo, tiki ir tikės ateity“, – sakė buvęs politikas.

„Šiandien aš tikrai nesu pasiruošęs atsakyti į klausimus dėl mano tolimesnės veiklos. Aš šiandien tiesiog džiaugiuosi tuo, kad teismui pavyko priimti tokį sprendimą“, – pridūrė buvęs liberalų lyderis.

Daugiau skaitykite: Išteisintas E.Masiulis rėžė kaltinimus jo kaltę įrodinėjusiam prokurorui

STT atsisako komentuoti išteisinamąjį nuosprendį „MG grupės“ politinės korupcijos byloje

15:16

Ikiteisminį tyrimą „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį atsisakė komentuoti išteisinamąjį pirmosios instancijos teismo sprendimą.

„STT nevertina ir nekomentuoja teismų sprendimų. Tai yra pirmosios instancijos teismo sprendimas, kuris gali būti skundžiamas apeliacine, o vėliau ir kasacine tvarka“, – teigiama BNS atsiųstame tarnybos komentare.

Anksčiau antradienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė išteisinantis visus kaltinamuosius vienoje didžiausių ir garsiausių politinės korupcijos bylų.

Po „MG grupės“ bylos nuosprendžio G.Landsbergis laukia prokurorų paaiškinimų

15:15

Valdančiųjų konservatorių lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad po išteisinamojo nuosprendžio „MG grupės“ politinės korupcijos byloje turi pasisakyti prokurorai.

Pats politikas atsisakė vertinti Vilniaus apygardos teismo sprendimą.

„Suprantame, kad tai yra dar nepadėtas taškas, bus kiti etapai ir ypatingai kritiški politikų komentarai gali būti traktuojami kaip kišimasis į bylą. Todėl aš nuo platesnio komentaro susilaikau“, – žurnalistams Seime antradienį sakė G.Landsbergis.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis
Lukas Balandis / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Pirmiausia įvertinti konkretų šitą teismo sprendimą turi prokurorai. Jie valstybės vardu kaltina, (...) tai jie turi paaiškinti, kaip jie vertina, kas atsitiko“, – pridūrė jis.

Vilniaus apygardos teismas antradienį išteisino visus kaltinamuosius byloje. Šis nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacinės instancijos teismui.

Daugiau skaitykite: Politikai vertina nuosprendį korupcijos byloje: džiaugiasi, kvestionuoja teisėsaugos darbą

Paskutinis atnaujinimas 2022-04-19 15:15

Beveik ketverius metus teisiamųjų suole sėdėjo buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, jo buvę kolegos Gintaras Steponavičius ir Šarūnas Gustainis, bei buvęs Darbo partijos narys, šiuo metu vis dar parlamentaras, Vytautas Gapšys. Kartu su jais verdikto laukia buvęs koncerno „MG Baltic“ (neseniai pervadinto „MG Grupe“) viceprezidentas Raimondas Kurlianskis bei su jais susiję juridiniai asmenys – Liberalų sąjūdis, Darbo partija ir „MG grupė“.

VIDEO: „MG Baltic“ byla – finišo tiesiojoje: kaip viskas vyko ir kas sėdi teisiamųjų suole?

Kuo kaltinami teisiamieji?

Raimondas Kurlianskis

Dėl kelių papirkimų įtariamas R.Kurlianskis, įtariama, siekė koncernui naudingų politinių sprendimų įstatymų leidyboje ir kitose srityse.

Prokuroras jam siūlo skirti pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę, 37,7 tūkst. eurų baudą ir uždrausti eiti vadovaujamas pareigas viešajame ir privačiame sektoriuose septynerius metus.

Be kita ko, teismo prašoma suimti R.Kurlianskį teismo salėje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis

Teisėsaugos duomenimis, R. Kurlianskis, 2015–2016 metais iš viso davė 27,1 tūkst. eurų vertės kyšius tuometiniam Seimo nariui V.Gapšiui. Už palankius sprendimus buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas įtariamas davęs 106,2 tūkst. eurų kyšį.

Verslininkas kaltę neigia, sako, kad kaltinimai byloje yra nelogiški ir neatitinka realybės.

Eligijus Masiulis

E.Masiuliui kaltinimas kyšininkavimu, prekyba poveikiu bei neteisėtu praturtėjimu. Siūloma bausmė – septyneri metai laisvės atėmimo.

E. Masiuliui prokuroras taip prašo skirti 37,6 tūkst. eurų baudą, konfiskuoti 106,2 tūkst. eurų, kuriuos buvęs politikas, kaip įtariama, gavo iš R. Kurlianskio, konfiskuoti ir išieškoti 137,7 tūkst. eurų vertės turtą, kuris, kaltintojo manymu, yra gautas iš neteisėto praturtėjimo.

Jį, kaip ir R. Kurlianskį, prašoma suimti teismo salėje.

Iš buvusio Seimo nario ir eksministro taip pat siūloma atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septynerius metus.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Raimondas Kurlianskis ir Eligijus Masiulis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Raimondas Kurlianskis ir Eligijus Masiulis

Jis kaltinamas paėmęs kyšį už įtaką parenkant vietą Jono Basanavičiaus paminklui Vilniuje, Seime svarstant Vartojimo kreditų įstatymo pataisas ir nutarimą dėl kelio Vilnius–Utena.

E. Masiulis teigia, kad iš R. Kurlianskio pinigus pasiskolino, o ne ėmė kyšį. Komentuodamas namuose teisėsaugos rastus pinigus buvęs liberalų lyderis sakė, kad tai yra šeimos verslo lėšos, skirtos investicijoms į nekilnojamąjį turtą.

Vytautas Gapšys

Šiuo metu Seimo nariu dirbantis V.Gapšys kaltinamas kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Siūloma bausmė – pusšeštų metų laisvės atėmimo.

Prokuroras taip pat prašo valstybės naudai išieškoti 27 tūkst. eurų, gautų kaip kyšiai, ir atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septynerius metus.

V.Gapšys įtariamas galėjęs veikti koncerno naudai Seime svarstant Pelno mokesčio ir Vartojimų kredito įstatymų pataisas bei balsuojant dėl kelio Vilnius–Utena projekto.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vytautas Gapšys
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vytautas Gapšys

Kaltinimai V.Gapšiui susiję ir su galimu poveikiu tuometinei žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei, kad ši priimtų ar duotų nurodymą priimti „MG grupei“ naudingus sprendimus tuometinėje Ūkio ministerijoje, Nacionalinėje žemės tarnyboje ir Nacionalinėje mokėjimo agentūroje. Abu politikai tuomet priklausė Darbo partijai.

Prokuratūra taip pat įtaria, jog siekta, kad V.Gapšys paveiktų ir tuometinę Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Dangutę Mikutienę, kad ši sutiktų su Žilvino Padaigos skyrimu į Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininko pareigas.

Įtariama, kad V.Gapšys kyšius gavo kaip nuolaidą politinei reklamai „MG grupės“ valdomose televizijose ir per apsimestinį paramos sutartį tarp grupės valdomos bendrovės ir vienos viešosios įstaigos.

Parlamentaras yra sakęs, kad įtarimai jam kelia šypseną, o nuolaida politinei reklamai buvo pasiekta per įprastas derybas.

Šarūnas Gustainis

Jam kaltinimai pateikti dėl kyšininkavimo. Siūloma bausmė – daugiau nei 28 tūkst. eurų bauda.

Taip pat prokurorai prašo išieškoti dar 8,7 tūkst. eurų kaip netiesiogiai gautą kyšį bei atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas penkerius metus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šarūnas Gustainis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šarūnas Gustainis

Š.Gustainis įtariamas už „MG grupei“ naudingų sprendimų priėmimą Seime paėmęs beveik 9 tūkst. eurų kyšį, užmaskuotą kaip parama viešajai įstaigai Taikomosios politikos institutas.

Anot teisėsaugos, vykdydamas R.Kurlianskio prašymą Š.Gustainis Seime registravo Vartojimo kredito įstatymo pataisas ir balsavo už jų priėmimą.

Š.Gustainis teisėsaugos įtarimus yra pavadinęs absurdiškais.

Gintaras Steponavičius

Eksparlamentarą prašoma pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo nesant kyšininkavimo požymių. Siūloma bausmė – beveik 17 tūkst. eurų bauda. Jam taip pat siūloma atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas ketverius metus.

Buvęs Liberalų sąjūdžio narys įtariamas su R.Kurlianskiu taręsis dėl neteisėto Liberalų sąjūdžio finansavimo per savo vardo paramos fondą ir jo steigtą „Laisvės studijų centrą“.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Gintaras Steponavičius
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Gintaras Steponavičius

Anot pareigūnų, susitaręs dėl paramos šioms organizacijoms G.Steponavičius Seime balsavo dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

G.Steponavičius neigia kaip nors balsavęs koncerno prašymu ir sako nevykdęs neteisėtos veiklos.

Liberalų sąjūdis, Darbo partija, „MG grupė“

Teisėsaugai įtariant, kad „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija gavo naudos iš jų atstovų galbūt neteisėtos veiklos, kaltinimai buvo pateikti ir šiems trims juridiniams asmenimis.

„MG grupė“ prašoma pripažinti kalta dėl papirkimų ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija – dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.

„MG grupei“ prokurorai siūlo skirti maždaug 1,5 mln. eurų dydžio baudą, Liberalų sąjūdžiui – apie 565 tūkst. eurų baudą, Darbo partijai – beveik 373 tūkst. eurų baudą.

„MG grupės“ vadovas Darius Mockus, reaguodamas į pareikštus įtarimus sakė, jog tokiu veiksmu „gerokai išsikvėpusiam žaidimui nuspręsta suteikti šiek tiek daugiau intrigos“. Koncernas teigė, kad R.Kurlianskis tuometiniame „MG Baltic“ neužėmė jokių pareigų, todėl įmonių grupė negavo jokios naudos iš galimai neteisėtų verslininko veiksmų.

Abi kaltinamos partijos taip pat nurodo, jog kaltinamieji byloje neatstovavo joms darydami galimus nusikaltimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs