„Atlikus autopsiją, t. y. skrodimą, yra pirminė preliminari ekspertų išvada dėl mirties priežasties. Tai mirties priežastis, kaip mus informavo Kauno apygardos prokuratūra, kuri būtent organizuoja ikiteisminį tyrimą šioje byloje, pirminė mirties priežastis yra prigėrimas vandenyje. Tačiau negalima daryti kategoriškos išvados, kad būtent mirtis buvo susijusi su išoriniu smurtu. Tokių duomenų iš tikrųjų nėra“, – antradienį Generalinėje prokuratūroje žurnalistams sakė Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiasis prokuroras Zenonas Burokas.
Anot jo, išorinių smurto žymių ant A.Ūso kūno nerasta. Įvykio vietoje dirbę tyrėjai mano, jog važiuodamas keturračiu A.Ūsas galėjo blogai pasijusti. Tai, kad A.Ūsas nukrito nuo keturračio, esą mažai tikėtina.
„Kiek teko kalbėti su Kauno apygardos prokurorais, jų nuomone, kaip jie bando atkurti ikiteisminio tyrimo metu įvykio aplinkybes, vis dėlto tokio kritimo nebuvo. Visai tikėtina, kad jis įvažiavo į tą vandens telkinį ir tada nulipo, nes kai kurie išoriniai požymiai būtent tai rodo, nulipo, po to suklupo turbūt ir, visai tikėtina, galėjo būti tam tikrų sveikatos problemų“, – teigė Z.Burokas.
Jis negalėjo pasakyti, ar A.Ūso kraujyje buvo rasta alkoholio pėdsakų, ar kokių nors vartotų vaistų.
„Apie alkoholį dar neturime duomenų. (...) Aš kalbu apie tai, kad laboratoriniai tyrimai dar neatlikti – apie vaistus, visokias kitokias chemines medžiagas vidaus organuose, apie vartojimą dar duomenų nėra“, – sakė jis.
Kada galėtų paaiškėti galutinės tyrimo išvados, Z.Burokas nesiryžo spėlioti – esą tai gali pasakyti tik tyrimą atliekantys ekspertai.
„Tokia yra versija, kad galėjo taip būti. Visos aplinkybės nustatytos pagal objektyvias aplinkybes įvykio vietos apžiūros metu“, – teigė Z.Burokas.
Primename, jog sekmadienį Alytaus rajone, Eigirdonių kaime, vietos gyventojai griovyje šalia miško pastebėjo keturratį, o šalia jo – veidu į vandenį gulintį žmogų be gyvybės ženklų. Vėliau paaiškėjo, jog žuvusysis yra A.Ūsas.