Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 05 21

Pirmus šauktinius į rezervą palydėjusi D.Grybauskaitė: jūs esate meilės tėvynei pavyzdys

Klaipėdoje šeštadienį vykusios ceremonijos metu į rezervą išlydėti pirmieji atnaujintą devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigę šauktiniai. Ceremonijoje kalbėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Lietuvos šauktiniai savanoriai yra drąsos, meilės tėvynei ir atsakomybės už savo šalies ateitį pavyzdys.
Tarnybą baigė pirmieji šauktiniai
Tarnybą baigė pirmieji šauktiniai / LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R.Dačkaus nuotr.

„Šis Dragūnų batalionas, kuris išeina, pirmoji laida, parodė, kad Lietuva yra kultūringos kariuomenės šalis, kokybiškos kariuomenės šalis ir kad mes vystomės panašiai kaip mūsų regiono šalys, kurios turi mišrias kariuomenes“, – žurnalistams šeštadienį sakė D.Grybauskaitė.

Ji pabrėžė, kad sąlygos Lietuvos kariuomenėje yra geros, o po šauktinio mirties pasirodžiusias abejones vadino „propagandiniais šmeižimais“.

„Sąlygos yra geros ir propagandiniai šmeižimai ar dėl maisto, ar dėl kitų sąlygų – tai visiškai netiesa, pati lankiau daug kartų ir netikėtai lankiausi, kad nebūtų išankstinių pasiruošimų – maistas tikrai geras ir nusiskundimų neturime jokių“, – tvirtino prezidentė.

Valstybės vadovė padėkojo šauktinius užauginusiems ir išauklėjusiems tėveliams. Kaip pranešė prezidentės spaudos tarnyba, kariams D.Grybauskaitė palinkėjo nepamiršti įgytų karybos įgūdžių, saugoti per devynis tarnybos mėnesius išugdytą pasišventimą ginti Tėvynę, pasveikino tarnybą tęsti profesionalioje kariuomenėje apsisprendusius jaunuolius.

Prezidentės teigimu šauktinių grąžinimas turėjo didelę teigiamą įtaką kariuomenės dalinių užpildymui.

„Prieš metus mūsų daliniai buvo sukomplektuoti tik 36 procentais, dabar – net 80. Įsivaizduokite, kokią įtaką padarė savanorių atstatymas. Taip pat tai reiškia, kad mes formuojame parengtą, pasiruošusį ginti valstybę, rezervą. Visi šie beveik pusė tūkstančio karių bus paruoštas sudėtingoms situacijoms rezervas“, – šeštadienį transliuotame interviu LRT radijui sakė D.Grybauskaitė.

Beveik pusė tūkstančio jaunųjų karių tarnybą Tėvynei atliko LDK Butigeidžio dragūnų batalione, tarp jų – 19 merginų. Per devynis mėnesius šauktiniai baigė bazinius kursus, mokėsi valdyti ginklą ir bendrųjų kovos veiksmų, vėliau specializavosi kuopose, dalyvavo bendrose karinėse pratybose su NATO sąjungininkių kariais Estijoje.

Praėjusiais metais atnaujinus privalomąją karo tarnybą ją atlikti savanoriškai apsisprendė visi 3 tūkstančiai karių. Patriotizmą ir norą ginti Tėvynę Lietuvos jaunuoliai aktyviai demonstruoja ir šiemet, savo noru pasirinkdami karo tarnybą.

Dalia Grybauskaitė teigė, kad Lietuvos šauktiniai savanoriai yra drąsos, meilės tėvynei ir atsakomybės už savo šalies ateitį pavyzdys.

Iš privalomąją karo tarnybą baigusių karių bus suformuotos specializuotos kuopos, kurios sudarys parengtąjį Lietuvos kariuomenės rezervą. Maždaug ketvirtadalis LDK Butigeidžio dragūnų batalione privalomąją tarnybą baigusių karių išreiškė norą pasilikti kariuomenėje ir tapti profesionaliais kariais ar stoti į Lietuvos karo akademiją. Dragūnų batalione toliau tarnauti ketina per 50 karių. Keletas karių, kurie turi aukštąjį išsilavinimą, ketina tapti profesinės karo tarnybos kariais po karininkų kursų.

Visi tarnybą baigę Dragūnų bataliono šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?