2019 03 06

Pneumopaštas Kauno klinikų medikams sutaupo 1 600 kilometrų per dieną

Kauno klinikose darbuotojams nebereikia nešioti dokumentų, kraujo ir audinių mėginių – nuo šiol jie „skrenda“ 8,5 km ilgio pneumatinio transportavimo sistema. Tai ilgiausia tokio tipo sistema Lietuvoje. Pneumopaštas skirtas pagreitinti dokumentų, kraujo ir audinių mėginių transportavimą ligoninės viduje, darbuotojams palengvinti ir pagreitinti darbą.
Kauno klinikose
Kauno klinikose / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno klinikų pneumopašto sistema jungia net 91 Kauno klinikų skyrių, o dokumentus ir mėginius išsiųsti galima iš 107 stotelių. Laboratorinės medicinos klinikoje įrengtos 5 stotys, kurias kraujo ir audinių mėginiai pasiekia beveik 6 metrų per sekundę greičiu.

„Kauno klinikos yra miestelio tipo ligoninė, išsidėsčiusi 36 ha teritorijoje, todėl dokumentų ir mėginių transportavimas užtrukdavo gana ilgai. Nors pneumopaštas nėra nauja sistema, šiais laikais ją naudoja moderniausios pasaulio ligoninės, optimizuodamos transportavimo procesą įstaigos viduje, – pasakoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. – Kauno klinikų veikla yra orientuota į pacientą, dėl to priimami vadybiniai sprendimai užtikrina efektyvesnę veiklą tam, kad kuo daugiau laiko būtų skiriama būtent jam.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renaldas Jurkevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renaldas Jurkevičius

Skubios pagalbos skyriaus (SPS), kuriame kraujo ar audinių mėginiai iš pacientų yra paimami nuolat visą parą, darbuotojams tekdavo medžiagą tyrimams nešioti vos ne kas pusvalandį. Tas laikas, kurį darbuotojas anksčiau skirdavo dokumentų ar mėginių nešiojimui iš vieno skyriaus į kitą, dabar gali būti skiriamas pacientui. „Jaučiame didelį proceso palengvinimą, kai dėl kiekvieno mėgintuvėlio nereikia eiti į kitame ligoninės korpuse esančias laboratorijas“, – džiaugiasi SPS vyresnioji slaugytoja-slaugos administratorė Liana Mitkienė.

Šiuo metu analogiškos apimties pneumatinio transportavimo sistemos Lietuvoje nėra. „Ilgiausia pneumopašto vamzdyno trasa siekia apie 2,3 km. Vamzdžiais skrieja specialios kapsulės, į kurias sandariai sudedami dokumentai arba kraujo, audinių mėginiai ir siunčiami į norimą skyrių“, – sistemos veikimo principą aiškina Kauno klinikų Elektros ūkio skyriaus vadovas Ramūnas Jasulevičius. Pneumopaštu gali naudotis visi darbuotojai, kuriems reikia pristatyti dokumentus arba mėginius į kitą skyrių ar laboratorijas.

Pneumopašto sistemą Kauno klinikos įsirengė savo lėšomis, o projekto vertė siekė daugiau nei puse milijono eurų (598 950 eur). Tikimasi, kad per mėnesį kapsulės bus išsiųstos daugiau nei 50 tūkst. kartų (jau dabar išsiunčiama apie 1600 siuntimų per dieną).

Pasak čia dirbančių gydytojų vienas kapsulės siuntimas keliauja vidutiniškai apie kilometrą. Anksčiau šį atstumą tekdavo įveikti savo jėgomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai