„Esame šoke. Tiesiogine prasme šoke. Didžioji dauguma tikėjomės, kad maža persvara bus nubalsuota už likimą“, – BNS penktadienį sakė D.Asanavičiūtė.
„Niekas nebežino, kas bus“, – pridūrė ji.
Didžiosios Britanijos lietuviai susiduria su nežinomybe dėl savo padėties, nes dėl jos Londonas ir Briuselis tarsis derantis dėl šalies išstojimo iš ES sąlygų.
D.Asanavičiūtė teigė, jog penktadienį apie atsistatydinimą paskelbęs Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas sakė, kad bent dvejus metus, kol vyks derybos, šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenantys imigrantai gali jaustis ramūs.
Tačiau Bostono mieste gyvenantis lietuvis Tomas Matulionis sako, kad tarp tautiečių toliau tvyro „visiška“ nežinia.
Šešerius metus Didžiojoje Britanijoje gyvenantis vyras piktinosi britų sprendimų palikti ES, pasitraukimo stovyklos šalininkus lygindamas su imperialistais.
„Progresyvūs žmonės mąsto vienaip, o žmonės, kurie vis dar mąsto apie Britų imperijos laikus, mano kitaip“, – BNS sakė T.Matulionis.
„Tai yra spjūvis visiems, kurie čia atvažiavo ir padėjo jiems kelti ekonomiką. Čia jokio nacionalizmo nėra, tiesiog kaimo žmogaus konservatyvus mąstymas“, – pridūrė jis.
Beveik 52 proc. britų ketvirtadienį referendume pasisakė už pasitraukimą iš ES.