Į šias bendroves nusitaikyta įtarus, kad čia neįgalieji įdarbinami fiktyviai, penktadienį informuoja dienraštis „Lietuvos rytas“.
Tikrinti įmones pradėta kilus įtarimui, kad jose neįgalieji įdarbinami fiktyviai dėl tokioms įmonėms suteikiamų lengvatų.
„Tai nesusipratimas. Dauguma socialinių įmonių dirba labai gerai. Bet paaiškėjus, kad kelios piktnaudžiavo savo statusu, buvo užsipultos visos“, – piktinosi Socialinių įmonių asociacijos vadovė Irena Tarvydienė. Jos teigimu, socialinių įmonių, kuriose dirba apie 2,8 tūkst. neįgaliųjų, likimas pakibo ant plauko.
„Socialinėse įmonėse dirba vos 1 proc. neįgaliųjų, bet joms suteikiama didžiulių lengvatų. Darbuotojams mokama minimali alga, o pelną pasiima savininkai“, – kirto ministerijos Socialinių reikalų ir darbo departamento direktorius Viktoras Majauskas, per metus, anot kurio, 100 savininkų valstybė atseikėja 70-100 mln. litų.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, turėjęs įstatymų pataisas, jų net neatsivertė – į posėdį susirinkusių ministerijos ir šių įmonių atstovų nuomonės kategoriškai išsiskyrė. Ministerija laikosi nuostatos: įstatymas – niekinis, tokias įmones apskritai reikia naikinti.